STRAKE
Witcher 3: Wild Hunt Envanter Rehberi
0
705
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):2 Ziyaretçi
Şuan Online!
Şuan Online!
STRAKE
Yönetici
Witcher 3: Wild Hunt Envanter Rehberi
Zanaat ve simya malzemeleri:
Bunları zanaatkarlardan, otacılardan, simyacılardan, görevlerden ve Gwent oynayarak kazanabilirsiniz. Ama zanaat malzemelerini etraftaki şeyleri yağmalayarak da kazanabilirsiniz. Yağma konusunu ayrıca bu ana başlık olan envanter altında açıklayacağım. Bunları satmanıza gerek yok, ağırlık yapmıyorlar. Gün geliyor lazım oluyor. Paraya da hiç ihtiyacınız yok açıkçası. Benim şuan 49816 kron, 226 floren ve 657 orenim var. Ayrıca bu zanaat malzemelerini elinizdeki eşyaları sökerek elde edebilirsiniz.

Görev eşyaları ve diğer:
Görev eşyaları görevde verilir ve atamazsınız veya satamazsınız. Kayda değer bir ağırlık yapmaz. O yüzden kafaya takmayın. Diğere gelince floren ve oren burada bulunur. Bu kullanılmayan paraları Vivaldi bankasından krona çevirebilirsiniz. Vivaldi bankası da Baş Piskopos Meydanı'ndan batı sahiline doğru yürürken sağda kalıyor. Aynı zamanda sağda da kitapçı var. Kitaplara gelince kitaplar da burada saklanıyor. İsterseniz tekrardan okuyabilirsiniz. Satın aldığınız bazı şeyler size ek bilgi verir. Mesela harita size haritada gitmediğiniz yerleri açar, hazine avı gibi yeni görevler ekler. Söküp zanaat malzemesi yapabileceğiniz eşyalar da diğer kısmında, buradadır. Ben direkt satıcılara satıyorum açıkçası. Değdiğini düşünmüyorum sökmeye.

Yiyecek- içecek:
Burada Geralt'ın can doldurmak için tüketebileceği yiyecek ve içecekler var. Ben sadece 80 can yenileyenleri kullanıyorum. Diğerlerini satıyorum hancı gibi satıcılara. Kabiliyetler kısmında genel başlığındaki yani sarı kısımdaki 'gurme' kabiliyetini eklediğinizde süresi 20 dakika oluyor. Kabiliyetlere de ayrıca değineceğim.

Kızılgöz (Geralt'ın atı):
Geralt her atına Kızılgöz adını verirmiş. Oyunda öyle okudum. Her neyse. burada 4 konu var; av ganimeti, heybeler, eyer ve at gözlüğü. Av ganimetini öldürdüğümüz canavarlardan alırız. Bu bazen görev aracılığı ile olur bazen kendimizin denk geldiği canavarı öldürdükten sonra olur. Bu av ganimetlerini kontrat yaptığımız adamlara kanıt olarak götürürüz. Bunu görev yaparken göz ardı etmeyin. Kaçmasına izin verirseniz örneğin paranızı alamayabilirsiniz. Ama öldürmemek de bazen daha karlı olabilir. Devam edelim. Bu av ganimetleri ata yüklenir ve bize pasif bonus verir. Üstünde ne yazıyorsa o, daha fazla açıklamama gerek yok. Heybeler daha fazla eşya taşımamıza olanak tanır. Ben gördüğüm en iyisini parasına bakmadan satın alıyorum. Ne kadar taşıyabilirsem o kadar iyi. Yarışlardan da at ekipmanları kazanabilirsiniz bu arada fakat bence pek iyi değiller. Eyer atın daha uzun süre en hızlı şekilde koşmasında etkilidir. Daha iyi eyer daha uzun koşular demek yani. At gözlükleri ise atınızın korkma limitini arttırır. Daha uzun süre atın üstünde durursunuz. Axii de yapabilirsiniz ata atın üzerindeyken. Sakinleşecektir.

Yağlar, iksirler ve bombalar:
Yağlara ve iksirlere simya kısmında açıklamıştım daha fazlasına gerek yok. Özler iksirler başlığında bulunuyor bunu ekleyebiliriz. Bombalara gelince 2 bombayı elimize alabiliyoruz. Bombalar da iksirler gibi tek seferde yapıyoruz ve gelişebiliyor. Biten bombalar meditasyonla yeniden üretilebiliyor.

Silahlar:
Burası çok önemli. Bir çok kılıç bulacaksınız. Bir çok etkisi olan (yakma, dondurma vs.). Aklınız karışabilir. Karışmasın dostlarım. Bu bulduğunuz kılıçların %90'ı çöp. Kalan %10'u da zaten kendinizin yaptıracağı kılıçtan daha zayıf ama kötü değil. Burada sizin oyun tarzınız öne çıkıyor. Efsunger yani Witcher ekipmanı yapın. En iyileri onlar. Witcher kılıçların ve zırhların şemalarını satıcılardan aldığınız haritalardan bulabilirsiniz. Kılıçlara doğru rün taşlarını ekleyerek daha da güçlü yapabilirsiniz. Ama kılıçta olan yeteneği eklemeniz gerek diye biliyorum. Güçlü rün taşı ekleyin. Kılıçtan geri sökerken yok oluyorlar çünkü. Rün taşları demircide üretilir veya etraftan yağmalanır.

Zırhlar:
Kılıç gibi çok fazla zırh bulacaksınız. Hepsini satın ve Witcher zırhı yaptırın kendinize. En iyileri onlar. Zırhları zırhçıya satmakta fayda var. Usta veya çırak olması fark etmez. Rün taşları neyse glifler de zırhlar için odur. Zırhları daha efektif yapmak için glif ekleyin. Ama güçlülerini ekleyin ki çöpe gitmesin. Glifler zırhçıda üretilir veya etraftan yağmalanır.

Menzilli silahlar:
Kendiniz de yapabilirsiniz veya bulabilirsiniz de. Bence çok bir etkisi yok. Bulduğunuz en güçlü oku kullanın. Ben öyle yaptım. Sadece su altında işe yarıyor. Tek atıyor su altında canavarlara. Kısa oklar sınırsız bu arada.

Griffin Okulu:
İşaretler ile kılıç dövüşü karışık gitmek isterseniz bu seti yapın. Göğüs zırhı, eldiven, pantolon, çizme, demir ve gümüş kılıç seti tamamlarsanız özellikleri şöyle: setin 3 parçasını kuşanırsanız standart modunda işaret yapmak için dayanıklılık harcadıktan sonra, yine standart modda 3 saniye içerisinde yapılan bir işaret dayanıklılık harcamaz. Setin 6 parçasını tamamlarsanız Yrden tuzaklarının boyutu %40 oranında artar. Yrden tuzaklarının içerisindeyken dayanıklılık tazelenmesi 5/s kadar, işaret şiddetini ise %100 oranında artar ve hasar %20 oranında azalır.

Kurt Okulu:
Evet Geralt bir kurt fakat ne fark eder! Vesemir de kurt fakat Grifin zırhı giyiyor. Kurt Okulu teçhizatları saldırı ağırlıklı orta zırhlardır. Kılıç saldırıları için ideal. Dengelidir. Göğüs zırhı, eldiven, pantolon, çizme, demir ve gümüş kılıç seti tamamlarsanız özellikleri şöyle: setin 3 parçası tamamlandığında, aynı anda bir kılıca 3 farklı yağ uygulanabilir. 6 parçası tamamlanır ise bombalar hiçbir gecikme olmaksızın fırlatılır.

Ayı Okulu:
Ağır zırh setine sahiptir. Dayanıklılık tazelemesi azalır fakat gelen saldırılara direnç artar. Tank bir settir. Göğüs göğse savaşıp ölmek istemeyenlerin seti. Göğüs zırhı, eldiven, pantolon, çizme, demir ve gümüş kılıç seti tamamlarsanız özellikleri şöyle: 3 parçası tamamlandığında, Quen kalkanı parçalandığında hiçbir maliyet harcamadan yenisinin oluşma olasılığı bulunur. Setin 6 parçası tamamlandığında ise Quen işareti tarafından verilen kabiliyetlerin hasarı %200 artar.

Kedi Okulu:
Hızlı saldırılar için biçilmiş kaftan. Dayanıklılık tazelenmesi artar fakat direnç düşüktür. Bence güzel bir set. Göğüs zırhı, eldiven, pantolon, çizme, demir ve gümüş kılıç seti tamamlarsanız özellikleri şöyle: Setin 3 parçasını tamamladığınızda güçlü saldırılar, setin her bir parçası için, hızlı saldırı hasarını %10 oranında arttırır. 6 parça tamamlandığında ise arkadan saldırılar %50 daha fazla hasar verir ve aynı zamanda, 1 adrenalin puanı karşılığında rakipleri sersemletir.

Engerek Okulu:
Bunu sadece görevlerle alabiliyormuşuz. Hearts of Stone ek paketi ile geliyormuş. Ben de daha görmedim. Bir bilgim yok.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  The Witcher 3'e Yeni Güncelleme Geliyor! Metehanbas 1 733 16-11-2022, 13:51:25
Son Mesaj: STRAKE
  Yeni başlayanlar için Witcher 3: Wild Hunt rehberi STRAKE 0 721 29-10-2022, 16:00:21
Son Mesaj: STRAKE
  Witcher 3: Wild Hunt Meditasyon Rehberi STRAKE 0 722 29-10-2022, 15:59:50
Son Mesaj: STRAKE
  Witcher 3: Wild Hunt Karakter Rehberi STRAKE 0 718 29-10-2022, 15:58:36
Son Mesaj: STRAKE
  Witcher 3: Wild Hunt Görevler Rehberi STRAKE 0 720 29-10-2022, 15:58:15
Son Mesaj: STRAKE
  Witcher 3: Wild Hunt Dünya Haritası Rehberi STRAKE 0 715 29-10-2022, 15:57:40
Son Mesaj: STRAKE

Foruma Git: