mroz85
Valorant Phoenix Nedir? Genel Özellikleri Nelerdir?
0
36
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_43.jpg]

PHOENİX NEDİR? GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


Riot Games, dünya çapında milyonlarca oyun severe ulaşan son yapımı League of Legends oyununun ardından Valorant ile tekrar sevenlerinin karşısına çıktı. 2020’nin bahar aylarında kapalı beta olarak sunulan versiyon, yaz aylarına geçişte yerini herkesin erişimine açık olan betaya geçiş yapmıştır. Açık betanın tüm dünyada duyurulmasının ardından oyun içerisinde sunulan karakterlerde adından sıklıkla söz ettirmiştir. Bunlardan biri de ateş çocuk Phoenix. Savunma açısından rakiplerine göre biraz daha verimsiz olan karakter, saldırı ve ateş gücü bakımından oyun severlerin şimdiden favorisi olabilmiş gözüküyor. Var olan yetenekleri ile savaş alanında fark yaratmak, düşmanlarını şaşırtarak kendi takımına destek olmak ve yüksek skor değerlerine ulaşabilmek için kullanılması gereken en iyi düelloculardan biridir. Phoenix karakteri, oyun içerisinde rakiplerine yüksek derecede alan hasarı verebiliyorken, 1v1 veya 2v1 çatışma esnasında kendini tekrar diriltebilir ve zor pozisyonlarda dahi rakiplerine karşı üstünlük kurarak onları şaşırtabilir. Riot Games şirketinin, Phoenix karakterini oluştururken oldukça başaralı bir işe imza attıkları uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Sizde kendini oyunun içerisine tekrar sokabilen ve havalı patlayıcılarla oyun haritasını manipüle edebilen bir karakter arıyorsanız Phoenix tam size göre.

Phoenix Karakterinin Oyun İçi Yetenekleri Nelerdir?

C-Blaze:
 Phoenix bu yeteneği sayesinde rakiplerini yakabilen bir duvar açabilir. Bu duvar aynı zamanda haritada var olduğu sürece Phoenix karakterinin de canını yenilemektedir. Duvarı açabilmek için farenin kavisli kısmını çevirerek açacağınız yere göre şekil vermeniz gerekmektedir. Bu sayede rakip takım oyuncularını şaşırtabilir ve gitmek istediğiniz bölgelere rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Q-Curveball: Phoenix Q yeteneği sayesinde elinde bir ateş topu oluşturur ve kavisli bir şekilde oluşturduğu topu rakip takım oyuncularına doğru fırlatır. Bu sayede topun gittiği yöndeki herkes kısa süreliğine kör olur. Fakat ateş topunu attığınız yere oldukça dikkat etmelisiniz çünkü kendi takım arkadaşlarınız da bu ateş topundan fazlasıyla etkilenebilmektedir.

E-Hothands: Phoenix bu yeteneği sayesinde harita içerisinde bir alev topu yaratır ve bu topu fırlattığı her yerde kısa süreli yangın oluşur. Rakip takım oyuncuları bu yanan çemberin içerisinde ne kadar çok dururlarsa o kadar fazla hasar alabilirler. Fakat Phoenix karakteri kendi açtığı alev çemberinin içerisinde durursa kendi canını yenilemeye başlar. Bu yüzden alevlendireceğiniz yeri ve stratejisini en iyi şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

X-Run it Back: Phoenix ultisini kullanmak için X tuşuna bastığı sırada bulunduğu yere bir işaret bırakarak rakiplerini aramaya devam eder. Ultinin süresi dolana kadar normal oyuna devam eder ve rakiplerini alt edebilir. Ultinin süresi dolduğunda ilk işaret bıraktığı yere geri dönerek oradaki canı ve yeteneklerini muhafaza ederek rakiplerine karşı mücadele etmeye devam edebilir.

Phoenix Taktikleri ve İpuçları Nelerdir?

Phoenix karakteri, rakiplerle birebir mücadeleler konusunda gayet başarılı fakat takım arkadaşlarına destek konusunda bir miktar pasif kalabilen bir karakterdir. Bu yüzden Phoenix karakterini seçmeden önce takımınızda size rakiplerle savaşırken yardımcı olacak bir kahramanın bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde siz her ne kadar yüksek skor değeri yaratsanız da arkanızda bir destek bulunmadığı için oyunu kaybetmeniz içten bile olmayacaktır.

Phoenix oynarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise karakterin yeteneklerinin gideceği yeri titizlikle belirlemeniz gerektiğidir. Çünkü Phoenix karakterinin yetenekleri oldukça fazla mesafe ve kavis özelliğini barındırmaktadır. Atacağınız her bir ateş topunun sağa, sola düz veya kavisli gidip gitmemesi gerektiğini ayarlamanız gerekmektedir. Bu yüzden yetenek atışı kabiliyetlerinize güveniyorsanız Phoenix tam size göre bir karakter olacaktır, fakat henüz atışlarınızı geliştirmeniz gerektiğini düşünüyorsanız diğer ajanlarla pratik yaptıktan sonra Phoenix karakterini oynamaya başlayabilirsiniz.

Son olarak dikkat etmeniz gereken Phoenix ipucu ise ultisi hakkında. Oyun içerisinde bir noktaya geri dönüş için imza bırakan yeteneğinizi kullanırken hangi noktaya geri dönmeniz gerektiğini özenle ayarlamanız gerekmektedir. Çünkü yapacağınız en ufak bir hesaplama hatasında bile ulti sizi düşmanların arasına veya takım arkadaşlarınıza yardım edemeyeceğiniz bir noktada bırakabilir. Ayrıca yeniden doğma yeteneğinizi kullanmanız gereken zamanı oldukça iyi ayarlamanız, karakterinizle yüksek skor avantajı elde edebilmeniz için oldukça önemli bir detaydır. X tuşuna, can seviyeniz en düşük oranlarda olduğu zaman basmanızı öneririz.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  4500 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 1,149 05-02-2023, 13:57:30
Son Mesaj: Solv
  Yağmacı Bıçaklı Valorant Hesabı STRAKE 12 1,331 30-12-2022, 23:11:18
Son Mesaj: NK
  Valorant uzziye 0 743 12-11-2022, 18:55:38
Son Mesaj: uzziye
  2000 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 875 12-11-2022, 1:30:49
Son Mesaj: Tayo
  Valorant Yeni Ajan: Çıkış Tarihi, Yetenekleri, Rolü ve Ülkesi mroz85 0 421 09-11-2022, 23:52:41
Son Mesaj: mroz85
  Valorant Hızlı XP Kasma ve Hızlı Rank Atlamanın Yolları mroz85 0 73 09-11-2022, 23:52:32
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: