mroz85
Valorant Omen
0
36
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_45.jpg]

Valorant Omen


Not: Yetenek görselleri beyaz olduğu için beyaz temada görünmeyebilir. Koyu temada sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. En kısa sürede görseller tarafımca güncellenecektir.

Herkese selam. Bugün, Valorant örgütünün üyesi olan Omen ajanını tanıtıyoruz!

Omen kelime anlamı: Alamet, işaret, olayların psişik veya normal dışı gelişimi.

Gölgelerin içerisinden saldıran, ve adının anlamını sonuna kadar hak eden Omen, yetenekleri ile düşmanlarını kör eden, haritanın bir o yanından öbür yanına ışınlanan, sahip olduğu yetenekler ve oynanış stiliyle birlikte karşı takımın gerek atak gerek defans yönlerini kontrol edebilme yeteneğine sahip olan ve rol olarak kontrol uzmanlığını üstlenen bir ajan. Gizemli kökenleri olan Omen'ın, oyuncuların rivayetlerine göre KINGDOM adındaki ileri düzey teknoloji şirketinin bir deney sonucu ortaya çıkan ve öz olarak kötü ruha sahip karakter olduğu söyleniyor. Ajanların oyun içi repliklerinden anlaşıldığı kadarıyla, Omen'ın insan olup olmadığı belli değil, ve karanlıklar içerisinde ölüme defalarca gidip gelmiş bir ruh olarak görünüyor bizlere. Omen hikaye bakımından şüphesiz büyük bir merak uyandıran ajanlardan birisi.

Omen, sahip olduğu yetenekler ile bir alana oldukça uzak bir mesafeden görsel engel ( smoke, sis ) atabiliyor ve bu da ajanımızı en önemli kontrol ajanlarımızdan birisi haline getiriyor. Dilerseniz fazla uzatmadan ajanımızın yeteneklerine ve birtakım önerilerimize geçelim!

GİZLİ ADIM
[Resim: galeri_MTYzN_131.png]
Yetenek Türü: Satın Alınabilir
Fiyat : 100 kredi
Yetenek Yük Sayısı : 2

AÇIKLAMA

Gölgelerin içerisinden yürüyerek kısa mesafe içerisinde istediğin yere ışınlanabilirsin. C tuşuna basıp ışınlanma mesafesini görüntüleyebilirsin. İşaretli konuma ışınlanmak için ateş etme tuşuna bas, kısa bir sürenin ardından çoktan ışınlanmış olacaksın bile.

ÖNERİ

Omen'in ışınlanma mesafesini gördüğünüzde yüksek ihtimal şu soruyu sorarsınız: "Yetenek harcayıp ışınlanacağıma o mesafeyi yürürüm daha iyi, ne boş yetenek bu?". Aslında yeteneğin kullanım amacı bu değil. X ekseninde ( yani yüzeysel alan içerisinde ) belirli bir mesafe içerisinde ışınlanabildiğiniz gibi, aynı zamanda Z ekseninde belirli bir mesafe içerisinde ışınlanabiliyorsunuz. Defans sırasında herhangi bir örnek verelim. BIND haritasının B noktasındasınız. Radyanit kutuları gibi yüksek bir yere ışınlanıp yeni bir spot noktasına geçebilirsiniz, hemen ardından açık hedef olmamak için B Uzun ve B Pencere noktalarına smoke atabilirsiniz. Sisin içinden gelen düşmanınızı sizi hiç beklemediği bir noktada karşılarsınız. Bu yetenek oyun içerisindeki durumlara göre kullanım kabiliyetinize kalmış bir şey.


PARANOYA
[Resim: galeri_MTYzN_132.png]
Yetenek Türü: Satın Alınabilir
Fiyat: 200 kredi
Yetenek Yük Sayısı: 1

AÇIKLAMA

Q tuşuna bas ve hemen ileri doğru fırlayan uzun mesafeli bir gölge atışı yap. Atış yapılan paranoyatik gölge, dokunduğu herkesin görüş menzilini ciddi ölçüde kısıtlar. Bu atış doğrudan duvarlardan geçebilmesinin yanı sıra uzun mesafesinin yanı sıra hedefine hızlı bir şekilde ulaşır.

ÖNERİ

Diyelim ki atak tarafındasınız ve takımınızla beraber taktik konuşuyorsunuz. A bölgesine saldırıda bulunmaya karar verdiniz. A - Main bölgesinden atağa geçmeden önce rakibinizin bulunduğunu düşündüğünüz yere paranoya atın. Böylelikle rakibiniz kısa süreliğine körden farksız olacak. Fakat dikkat etmenizde fayda var, bu yetenek kendi takım arkadaşlarınıza da işliyor, bu yüzden kendi takım arkadaşlarınıza atarsanız takım arkadaşlarınızın ölümüne sebep olabilirsiniz.

KARANLIK ÖRTÜ
[Resim: galeri_MTYzN_133.png]
Yetenek Türü: İmza Yeteneği
Fiyat: Ücretsiz
Yetenek Yük Sayısı: 2

AÇIKLAMA

Bir gölge küresi kuşanmak için E tuşuna bas ve menzil göstergesini görüntüle. Küreyi işaretli konuma fırlatmak için yetenek tuşuna bas. Kısa süre içerisinde hedefine varan bu küre, dairesel alan içerisinde uzun süre görüş kısıtlar. Karanlık Örtü sırasında Omen, duvarların ardını görebileceği aşamalı dünya içerisine girerek yeteneği bu dünya içerisinden kullanabilir.DOLDURMA tuşuna basarak aşamalı dünya ile normal dünya arasında geçişler yapılabilir. Temel atış ile mesafe arttırılıp alternatif atış ile mesafe azaltılabilir.

ÖNERİ

Omen'in gölge küresi, gerçekten çok önemli bir yetenek. Bu gölge küresini oyunun pek çok yerinde kullanabilirsiniz, yeteneğin ayrıca imza yeteneği olması, Karanlık Örtü'yü daha özel kılıyor.

GÖLGELERİN İÇİNDEN
[Resim: galeri_MTYzN_134.png]
Yetenek Türü: ULTİ
Fiyat: 7 Ulti Puanı

AÇIKLAMA

X tuşuna bastığınızda bütün haritayı gören bir arayüz karşınıza gelir. İstediğiniz yere işaret atıp ışınlanırsınız, gölgeler içerisinde vücut bulurken eğer yakınınızda düşman varsa, X tuşuna basıp ultiyi iptal edersiniz, böylelikle ölmezsiniz. Ultiyi iptal ettiğinizde ulti puanınız yine de sıfırlanır.

ÖNERİ

Atakta bütün rakibi A noktasına çekip ardından B bölgesine ışınlanıp retake başlatabilirsiniz, oldukça etkili bir ultidir. Kullanım becerinize kalmış diyebiliriz.

Konumuzun sonuna geldik, umarım bir iki şey öğrenmişsinizdir [Resim: blobsmilehappy-png.134742]
Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere!


Esen kalın.

Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  4500 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 1,111 05-02-2023, 13:57:30
Son Mesaj: Solv
  Yağmacı Bıçaklı Valorant Hesabı STRAKE 12 1,295 30-12-2022, 23:11:18
Son Mesaj: NK
  Valorant uzziye 0 719 12-11-2022, 18:55:38
Son Mesaj: uzziye
  2000 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 851 12-11-2022, 1:30:49
Son Mesaj: Tayo
  Valorant Yeni Ajan: Çıkış Tarihi, Yetenekleri, Rolü ve Ülkesi mroz85 0 408 09-11-2022, 23:52:41
Son Mesaj: mroz85
  Valorant Hızlı XP Kasma ve Hızlı Rank Atlamanın Yolları mroz85 0 71 09-11-2022, 23:52:32
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: