mroz85
Valorant Karakteri Astra Özellikleri - Rehberi
0
33
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
Valorant Karakteri Astra Rehberi
[Resim: galeri_MTYzN_57.jpg]


Valorant Karakteri Astra, benzersiz bir yetenek kitine sahip bir kontrol karakteridir.

Güçlerini nasıl kontrol edeceğini bilen herhangi bir oyuncu için harika bir tamamlayıcı.

Kiti, oyundaki en çok yönlü becerilerden bazılarıyla benzersizdir.

Onu dikkatlice oynamalı ve baskı kapasitesine rağmen savaşa giren son kişilerden biri olmasını sağlamalısınız.


 Gravity Well

[Resim: galeri_MTYzN_58.jpg]

Astra, bir yıldızın yardımıyla, dost ya da düşman tüm bitişik karakterleri içine alan bir yerçekimi kuyusu çağırır. Gravity Well, Astra'nın en iyi yeteneklerinden biri olarak ekibinize çeşitli şekillerde yardımcı olabilir.

Özellikle düşman eğilimlerine dikkat ederseniz, bu beceriden en iyi şekilde yararlanmanın sayısız yolu vardır.

Astra'nın becerileri, diğer ajanlarınkinden farklı olarak, 12 saniyelik bir bekleme süresine sahiptir, bu yüzden gerekirse bundan sonra tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz.

Gravity Well, çatışmanın yoğun olduğu alanlarda veya bir düşmanı açık bir koridora çekmek için kullanıldığında oldukça tatmin edici olabilir.

Artık oyuna bir yerçekimi kuyusu eklendiğinden, çıkıntılar ve pencereler artık güvenli değil. Yeterince yakın olan herkesi çekebiliyor.

Altında veya üstünde saklanmanız fark etmez.

 Nova Pulse

[Resim: galeri_MTYzN_59.jpg]


Yıldızlarınızdan birini kullanarak Astra'nın kısa bir şarjdan sonra patlayan ve yolunda sıkışıp kalan tüm oyuncuları sarsan Nova Pulse’sini çağırabilirsiniz. Bir seferde yalnızca bir şarj kullanabilirsiniz ve diğer ajanlardan farklı olarak, tekrar kullanabilmeniz için on iki saniyelik bir bekleme süresi vardır.

Hem hücumda hem de savunmada kullanmak müthiş bir yetenek ama ne kadar faydalı olduğu haritayı ve rakip takımı ne kadar iyi tanıdığınıza bağlı. Yıldızınızın menzilindeki rakipleri yakalamanız gerektiği için, her zaman farkında olmanız gereken proaktif bir yetenekten ziyade reaktif bir yetenek olacaktır.

Bunu kullanma şekliniz, başarılı olup olmayacağınızı belirleyecektir.

Bir turun başlarında kullanıldığında, oyuncuları şaşırtabilir ve takımınızın bir bomba alanına etkili bir şekilde baskı yapmasına izin verebilir.

Nova Pulse, savunmada mükemmel bir caydırıcıdır.

Sarsıcı yetenekler, konum dışı rakipleri cezalandırmada her zaman daha etkilidir ve bir yıldızı yalnızca saldırganın zaten çok yakın olduktan sonra fark edebileceği bir açıyla düşürmek, K/D oranınızı artırmak için harika bir yöntem olabilir.

Takım olarak birlikte çalışırsanız, bir Nova Pulse'da çok sayıda düşmanı kolayca yakalayabilirsiniz. Yerçekiminizle iyi bir şekilde eşleştirirseniz, yalnızca bu iki yetenekle bir turun gidişatını çevirebilirsiniz ​​Nebula/Dissipate
[Resim: galeri_MTYzN_60.jpg]


Astra, on beş saniye boyunca içi boş bir duman gibi davranarak bir alandan duman çıkarmak için aynı anda en fazla iki yıldızı tetikler. Savunmadaysanız, yüksek zemini, normal savunma açılarını ve sahaya giriş yollarını kullanarak bu yeteneği kullanın.

"E" yeteneğinin ikinci kısmı Dissipate'dir. Yerleştirilen bir yıldızı geri almasını ve daha sonra yeniden kullanmasını sağlar. Geri dönmeden önce iki saniyeliğine bir Bulutsuya dönüşür ve geçici olarak düşmanın görüşünü engeller. Duman bombanızın bir düşmanın görüş hattını uzun süre engellemek yerine sizi güvenli bir şekilde dışarı çıkarmak için tasarlandığını bildiğinizde, bu hızlı dönüşler ve açı değişiklikleri için kullanılması mükemmeldir. Astral Form

[Resim: galeri_MTYzN_61.jpg]

Ana aracı Astral Form'dan bahsetmeden Astra hakkında konuşamayız. Onunla hemen hemen her şeyi gerçekleştirmek için bu beceriyi kullanırsınız.

Astral form, tıpkı ulti gibi, X'e basılarak tetiklenir ve Astra tüm haritanın eksiksiz bir görünümüne sahip olur. Haritada yıldızları yalnızca Astral formdayken ayarlayabildiğiniz için, ona hızla geçiş yapmaya veya daha erişilebilir bir düğmeye kısayol tuşuyla geçiş yapmaya alışmak iyi bir fikirdir.

Astra, bu formdayken haritanın etrafına beş adede kadar yıldız yerleştirebilir ve onları bıraktığı yere geri çekebilir. Oyun başlamadan önce kullanmak kritik olsa da, planlarınız değişirse, yıldızlardan daha fazla yararlanmak için onları geri çekebilirsiniz. Bu formdayken, güçlerinden herhangi birini de kullanabilir.

Haritayı yukarıdan görebildiği için, onları daha çok bir destek gibi kullanabilir.

Riskli olmasına ve sizi savunmasız bırakmasına rağmen, hızla düşen bir yıldız sersemletmeye veya yerçekimi kuyusuna dönüşebilir ve bu da takımınızın roundu kazanmasına yardımcı olabilir.

 Cosmic Divide
[Resim: galeri_MTYzN_62.jpg]


Sonraki yirmi saniye boyunca Astra, haritaya siyah, ürkütücü bir bariyer yerleştirir ve onu ikiye böler. Her iki takımdaki hiç kimse, ulti aktifken devasa bir duman gibi davranan bariyerin ötesini göremez.

Silah sesleri bariyeri geçemeyecek.

Yetenekler hala bariyeri geçebileceğinden, bir el bombası veya flaş bariyeri geçerek sizi öldürebilir.

Bu ultiyi kullanmak için Astra'nın Astral Formda olması gerekir, bu da onu kısa bir süre için çatışmadan çıkarır.

Oyundaki yeteneklerin hiçbiri, Cosmic Divide gibi haritanın görünümünü veya düzenini değiştirmez. Bu ulti, muazzam saldırı ve savunma yeteneklerine sahiptir, ancak bir bomba alanında kullanılırken en iyi sonucu verir.

Hücumda, takımınız lehine haritayı ikiye bölmek, tek mermi sıkmadan alanları ele geçirmek için harika bir yoldur.
Valorant Astra Karakter Rehberimizi detaylı bir şekilde anlattım. Yeni Valorant Karakter Rehberi konularımızda görüşmek üzere.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  4500 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 1,223 05-02-2023, 13:57:30
Son Mesaj: Solv
  Yağmacı Bıçaklı Valorant Hesabı STRAKE 12 1,405 30-12-2022, 23:11:18
Son Mesaj: NK
  Valorant uzziye 0 792 12-11-2022, 18:55:38
Son Mesaj: uzziye
  2000 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 925 12-11-2022, 1:30:49
Son Mesaj: Tayo
  Valorant Yeni Ajan: Çıkış Tarihi, Yetenekleri, Rolü ve Ülkesi mroz85 0 447 09-11-2022, 23:52:41
Son Mesaj: mroz85
  Valorant Hızlı XP Kasma ve Hızlı Rank Atlamanın Yolları mroz85 0 75 09-11-2022, 23:52:32
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: