• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular159
  • Mesajlar160
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_42.jpg]

JETT NEDİR? GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


Riot Games, 2020 yılında yeni FPS oyunu olan Valorant’ın açık betasını tüm dünyada duyurmuştur. Kapatalı beta sezonunda oldukça ilgi gören oyun, global versiyonu ile de tüm oyun severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu ilginin altında oyun içi stratejilerin ve karakterlerin olağanüstü özelliklerinin yattığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Bizde bu gün sizler için Jett karakterine yönelik mini bir rehber hazırladık.

Jett karakteri, belki de Valorant’ta en fazla hız kabiliyetine sahip karakterlerden biridir. Rakiplerine gerçekleştirdiği ani ataklar ve birden karşılarında bulunma özellikleri onu rakiplerine karşı oldukça güçlü hale getiriyor. Özellikle profesyonel oyuncular tarafından kullanılan Jett mekanikleri efektif anlamında oldukça tatmin edici gözüküyor. Fakat bu mekaniklerin gerçekleştirilebilmesi için oldukça fazla oyun sayısı gerekmektedir. Buda daha fazla deneyim ve el alışkanlığına sahip olmanız gerektiğine işaret ediyor. Çünkü Jett karakterinin hareketlerini kombo şeklinde sıralamak, oldukça zor ve yetenek isteyen bir durum.

Oyun içerisindeki özelliklerine bakılarak karakterin düellocu olduğu söylenebilmektedir. Buda onu mücadelelerde her zaman en ön safta yer almaya zorlamaktadır. Takım arkadaşlarına yardım olarak pek bir potansiyele sahip olmayan Jett karakteri, rakiplerine fırsat tanımadan oyun içerisinden düşmelerini sağlamaktadır. 1V1 kaldığı durumlarda harikalar yaratan ve aynı zamanda birden fazla rakibi alt etmeyi başaran yetenekleri ile oyun kazanma konusunda fark yaratabilecek karakterler arasındadır.

JETT’İN YETENEKLERİ NELERDİR?

Pasif-Glide

Jet karakterinin zıplayarak boşluk tuşu yardımıyla havada yavaşça süzülmesini sağlayan özelliğe verilen isimdir. Karakterin ani zıplamanın ardından hafifçe yere inmesini mümkün kılar. Bu özellik, Jett’in hareketlerini hızlı ve ani bir şekilde gerçekleştirmesine ve yere indiğinde yüksek hasarlardan korunmasını sağlar.

C-Cloudburst
Rakiplerine veya takım arkadaşlarına oranla attığı sislerin süresi kısa olsa da oyun içerisinde rakip görüşünü kısıtlayabilmek için kullanılacak en verimli yeteneklerden bir tanesidir. Ayrıca bu sis bombası sayesinde etrafınızdan gelen rakiplerine karşı kendinize bir siper oluşturabilir ve uygun zamanı yakaladığınızda onlara ölümcül saldırılar gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak keskin nişancılardan korumak içinde sıklıkla kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Q-Updraft
Yeteneği ilk gördüğünüzde kullanımı gayet basit gibi görünün fakat diğer yeteneklerle kombo halinde kullanılması durumunda kabiliyet isteyen atlama özelliğidir. Bu yetenek genelde rakip oyunculara karşı ani üstünlük oluşturabilmek için kullanılır. Ayrıca var olan veya rakip oyuncular tarafından kurulan duvarlarında aşılmasında büyük rol oynamaktadır. Haritada yerleştirilmiş olan ve normal atlama ile geçilemeyecek olan tüm yerlei bu uzun atlama özelliği sayesinde geçebilirsiniz.

E-Tailwind
Jett karakterinin imlecin olduğu noktaya doğru hızlı bir atılım gerçekleştirebilmesi için kullanılan yetenekti. Bu özellik ofansif pozisyonlar için de kullanılsa da genelde rakiplere karşı defansif pozisyon alındığı zamanlarda kullanılır. Fakat rakiplerinize pusu kurmak istiyorsanız yeteneği atak pozisyonunda da kullanabilirsiniz.

X-Blade Storm
Doğruluk bakımından inanılmaz bir hassasiyete sahip olan bıçaklar, Jett’in fırlattığı noktaya doğru çok küçük sapma hatalarıyla ilerlemektedir. Bu sayede birçok düşmanı aynı anda hızlı bir şekilde imha etmenize olanak tanımaktadır. Sol tıklama ile bıçakları teker teker atabildiğiniz gibi sağ tıklama yardımıyla tüm bıçakları aynı hedefe doğru fırlatabilirsiniz.

Jett İpuçları ve Püf Noktaları Nelerdir?

1-
 Bir sis bulutu oluşturduktan sonra içerisine girdiğinizde Q ve E yeteneklerinizi kullanarak rakiplerinize karşı daha üstün bir pozisyon yakalayabilir ve onları kolayca alt edebilirsiniz. Bu uygulamayı diğer oyuncuların fırlattıkları sis dumanlarıyla da aynı şekilde kullanabilirsiniz.

2- Jett karakteri ile oynarken rakiplerinize saldırmanız gereken bölgeleri doğru ve ufak sapmalarla belirlemeniz gerekmektedir. Özellikle yeteneklerinizi tümü dolu olduğunda hepsini bir anda kullanmanız gerekmemektedir. Sahip olduğunuz özellikleri zamanlama ve pozisyon bakımından en verimli noktalarda kullanın.

3- Rakip takımın mermi stoku elbet bir zaman sonra bitecektir. Bu sırada şarjör değiştirme seslerini iyi dinleyerek her bir rakibinizi savunmasız bir şekilde yakalayabilirsiniz. Karşınızdaki rakip oyuncu şarjörünü değiştirirken genellikle savunmasız ve hazırlıksız bir durumda kalmaktadır. Bu durumda sizin hız yeteneğinizi kullanarak rakibe hazırlıksız bir saldırı düzenlemeniz en mantıklı hareket olacaktır. Aynı zamanda ulti yeteneğinizi veya sis dumanınızı kullanarak rakipten alacağınız skoru daha fazla garanti altına alabilirsiniz. Son olarak saldıramadan önce kendinizi hazırladığınızdan ve skor alacağınızdan emin olduktan sonra saldırmanız gerektiğini de belirtmekte fayda var.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Valorant Rank ( Rütbe) Sistemi 2022-2023 Güncel Bilgiler Swesher44 0 634 22-04-2023, 19:30:16
Son Mesaj: Swesher44
  Valorant Nedir? Valorant Nasıl Kurulur? Swesher44 0 446 22-04-2023, 19:25:59
Son Mesaj: Swesher44
  Valorant Crosshair Renk Kodları - 2023 Güncel Swesher44 0 125 22-04-2023, 19:19:11
Son Mesaj: Swesher44
  Valorant Fps Artırma Teknikleri 2023 %100 İşe Yarıyor! Swesher44 0 99 22-04-2023, 19:10:07
Son Mesaj: Swesher44
  Valorant Fps Gösterme Nasıl Yapılır- 2023 Swesher44 0 120 22-04-2023, 19:07:40
Son Mesaj: Swesher44
  En İyi Valorant Crosshair Kodları-2023 (HeadShot Nişangah Ayarla) Swesher44 0 154 22-04-2023, 18:58:36
Son Mesaj: Swesher44

Foruma Git: