mroz85
Valorant Herkese Yazma Nasıl Yapılır (Valorant Chat Tuşu)
0
67
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):2 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
 • Konular160
 • Mesajlar161
 • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_319.jpg]

Valorant herkese yazma
 işlemini anlattığımız içeriğimize hoş geldiniz. Bu makalemizde sohbet ayarları, chat tuşu ve özel veya takımdan konuşmayı anlatacağız. Valorant, Riot Games tarafından oluşturulan birinci şahıs, takım tabanlı bir nişancı oyunu ve Tamamen Türkçe.

Beş kişilik iki ekip olarak, çeşitli haritalarda sitelere saldırmak ve siteleri savunmak görevlerini sırayla üstleniyorsunuz. Tabii oyunun büyük bir kısmı iletişime dayalı. Galibiyetin garantisi için ekibinizle konuşmak elzem olsa da Valorant herkese yazma işlemi ile rakiplerinizle de konuşmanız gereken durumlar olacak. Size chat tuşu ile ilgili tüm detayları aşağıda açıkladık.
Valorant Sohbet Sistemi
[Resim: galeri_MTYzN_320.jpg]
 Valorant herkese yazma işleminden önce konuya ufak bir giriş yapalım. Sesli sohbet özelliğinin ötesinde özel metin tabanlı sohbet sistemi, oyundaki diğer oyuncularla taktiksel seçimleri ve takım oyunu kararlarını müzakere etmek için iletişim kurmanın son derece önemli bir yolu. Valorant’ta ekibinizle ve sunucudaki her oyuncuyla iletişim kurmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda listeledik.
Aynı sohbet kutusunu kullanarak Takım ve Tüm modlar arasında geçiş yapabileceğiniz için Valorant’a yeni katılan oyuncular sistemi kafa karıştırıcı bulabilir. Bazı kısayol tuşları kullanarak Valorant herkese yazma işlemi çok kolay. Bu nedenle ister birkaç basit işlemle isterseniz ezberleyeceğiniz ufak bir komutla oyundaki herkesle yazılı iletişim kurabilirsiniz.
Valorant Chat Tuşu Nedir?
[Resim: galeri_MTYzN_321.jpg]

 
 • Öncelikle, Valorant oynarken sohbet kutusunun varsayılan olarak ekranın sol alt tarafında olduğunu bilmekte fayda var.
 • Maç sırasında takım arkadaşlarınızla konuşmak, oyundaki varsayılan sohbet modu olduğu için iki moddan en kolayı.
 • Takımınıza mesaj göndermek için herhangi bir oyun modunda Enter’a ve ardından mesajınıza basın.
 • Bir maç sırasında sadece takım arkadaşlarınıza göndereceğiniz her mesajın ön eki olarak sohbet kutusunun ‘Takım’ kelimesini içereceğini belirtmekte fayda var.
Valorant herkese yazma işleminden önce takımla konuşmayı anlatalım. Öncelikle, tüm sesli iletişim ayarlarınızı menünüzde bulabilirsiniz. Ekibinizle konuşurken, sesli iletişim kullanmak, bir mesajı iletmenin, yazmayı duraklatmak zorunda kalmaktan daha hızlı bir yolu. Varsayılan bas-konuş tuşu “V” ancak bunu menünüzden size uygun olan tuşa değiştirebilirsiniz.
Herhangi bir nedenle sesli iletişimi kullanmayı sevmiyorsanız, tüm sesli konuşma seçeneklerini kapatabilirsiniz. Daha sonra takımınızla konuşmak için Valorant chat tuşu olarak oyundayken ‘Enter’ tuşuna basmanız ve takım arkadaşlarınıza bir mesaj göndermek için tekrar ‘Enter’ tuşuna basmanız yeterli.
Valorant Herkese Yazma Nasıl Yapılır?
[Resim: galeri_MTYzN_322.jpg]

 
 • Valorant’ta oynamak istediğiniz herhangi bir oyun moduna girin.
 • Harita yüklendikten sonra, sohbet modunu Ekip’ten Tümüne değiştirmek için Shift + Enter tuşlarına basın veya Ekip modunda /all yazın.
 • Mesajınızın ön ekine bakarak modun değiştiğini onaylayabilirsiniz, çünkü şimdi ‘Tümü’ olarak görünmesi gerek.
 • Modun açıkça değiştiğini görebiliyorsanız, mesajınızı yazın ve göndermek için Enter’a basın.
Bariz nedenlerden dolayı rakip takımla sesli iletişim yoluyla iletişim kurmanın bir yolu yok ancak tüm sohbetlerde metin kullanarak onlarla konuşabilirsiniz. Buna erişmek için basit bir klavye kısayolu mevcut. Sadece ekibinizle değil herkesle iletişim kurmak için ‘Enter’ ve ‘Shift’ tuşlarına aynı anda basın. Mesajınızı yazın, tekrar ‘Enter’ tuşuna basın. Valorant herkese yazma işte bu kadar basit.
Valorant herkese yazma konusunda sizi uyaralım. Riot Games, uygun bir şekilde hareket etmedikleri takdirde oyunculara geçici veya kalıcı yasaklamalar verme hakkını saklı tuttuğundan, sohbet kutusunda veya sesli sohbette diğer oyuncularla uğraşmamak veya onlara kötü davranmamak gerektiği açık. Oyunda kötü konuşmamaya, hakaret ve küfür etmemeye dikkat edin.

[Resim: galeri_MTYzN_323.jpg] 
Valorant‘ta kendi takımınızla ve karşı takımla iletişim kurmak hakkında bilmeniz gereken tek şey bu. Valorant’ta yeniyseniz, rekabetçi oyunları denemeden önce oyundaki nişangah seçeneklerinizin mükemmel olduğundan emin olmanızı öneririz. Metin sohbetinizin renklerini nasıl değiştireceğinizi de anlattık. Son olarak Valorant hızlı XP kasma yöntemleri rehberimiz ile oyuna rahatça başlayabilirsiniz.
Ayrıca oyunun mobil bir sürümünün yolda olduğunu da sizlere hatırlatmış olalım. Son olarak oyundaki en iyi görünüm paketlerini listelediğimiz içeriğimize ve oyuna katılan son ajan olan Türk karakteri de gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Bu ve bunun gibi faydalı haber ve içerikler için bizleri takip etmeye devam edebilirsiniz!
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  4500 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 1,223 05-02-2023, 13:57:30
Son Mesaj: Solv
  Yağmacı Bıçaklı Valorant Hesabı STRAKE 12 1,405 30-12-2022, 23:11:18
Son Mesaj: NK
  Valorant uzziye 0 792 12-11-2022, 18:55:38
Son Mesaj: uzziye
  2000 Adet Valorant Hesabı Bedava STRAKE 9 924 12-11-2022, 1:30:49
Son Mesaj: Tayo
  Valorant Yeni Ajan: Çıkış Tarihi, Yetenekleri, Rolü ve Ülkesi mroz85 0 447 09-11-2022, 23:52:41
Son Mesaj: mroz85
  Valorant Hızlı XP Kasma ve Hızlı Rank Atlamanın Yolları mroz85 0 75 09-11-2022, 23:52:32
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: