mroz85
The Eternals | Mutant insanlar, X-Men evreninin yolumu yapılıyor!
0
60
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_126.jpg]


The Eternals

The Eternals film'i Marvel sinematik evreninin artık mutant insanlara açılmasını simgelediğini söyleyen birçok kaynak bulunmakta. İnsanların bu şekilde düşünmeye iten ilerleyen zamanlarda X-Men evreninin Marvel sinematik evreni ile birleşecek olması.
The Eternals film'i geniş bir oyuncu kadrosuna sahip. Baş rollerde Game Of Thrones dizisinden gönüllerimize taht kurmuş olan
Kit Harington ve Richard Madden da bulunmakta.
Film kadrosunun geri kalanı ve oyuncuların canlandırdıkları karakterler ise şöyle;
Kit Harington (Kara Şovalye), Richard Madden (İkaris), Salma Hayek (Ajak), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos),
Ma Dong-Seok (Gılgamış), Lia McHugh (Sprite), Angelina Jolie (Thena), Kumail Nanjiani (Kingo)

[Resim: galeri_MTYzN_300.png]
gibi birçok ünlü isimlerin bulunduğu film kadrosu Marvel sinematic evrenini sevenleri çok mutlu etti.
Film'in Konusu
Marvel sinematik evreni daha en başında bu evrende yalnız olmadığımızı ve efsane ve destanların gerçek olduğunu bize göstermişti.
The Eternals film'i dünyada yaşayan ve bilinen tarihimizi şekillendiren bir grup kahramanı konu alacak ve kalabalık oyuncu kadrosuyla Marvel sinematik evreninde yeni ama tanıdık
yüzler görmemizi sağlayacak.
Eternals kelimesi ölümsüz insanlar anlamına gelmekte. Konu aslında ilk insanlara yani insanların maymun genlerinden ayrılarak evrim geçirdiği zamanlara dayanıyor.
Film'de bulunan Göksel Varlıklar evrendeki gezegenlerde oluşan yaşam formları üzerinde deney yapan varlıklar.
Film içerisinde işlenen tarihten 1 milyon yıl önce dünyada ortaya çıkan bu ilk insanları fark ettiler.
Bu ilk insanlar üzerinde bazı genetik deneyler yaptıktan sonra bir kısım insan Eternals denilen ölümsüz varlıklara evrilirken bir kısım insanda bu mutasyondan kötü etkilendi ve DEVIANT sendromu
denilen bir hastalığa yakalandılar.
Göksel Varlıklar gerçekleştirdikleri genetik deneylerden memnun olmadıklarından dolayı dünyadan ayrılıyorlar ama göksel varlıklar deney gerçekleştirdikleri gezegenlere 1 milyon yıl sonra geri dönerek gerçekleştirdikleri deneylerin nasıl sonuçlara yol açtığını gözlemleyerek eğer o gezegende işler yolunda gitmemişse o gezegeni yok ediyorlar.
Zaten daha önce Galaksinin Koruyucuları filminde bu Göksel Varlıkların güç taşını kullanarak bir gezegeni yok ettiklerini göstermişlerdi.
Dünyamızda bulunan Eternalslardan bir kısmı Dünyayı terk ederek Satürn'ün Titan adlı uydusuna yerleştiler ve bu üstün ırk Titan'da ilk Eternals kolonisini kurdu.
Eternalsların çocukları çok düşük bir şansla da olsa DEVIANT sendromu ile doğabiliyordu.
Titanın lideri olan A'lars'ında bir oğlu bu sendrom ile doğdu THANOS ama film'de işlenen konu Titan'da yaşayan Eternalslar değil dünyada kalan Eternalslar olacak.
Filmde büyük ihtimalle dünyada kalan Eternalsların yıllar önce zihin taşı ile zihinlerinin silinmiş olduğunu göreceğiz ve bildiğiniz gibi THANOS zihin taşını yok etti.
Zihin taşı yok olduğundan dolayı Eternalslar kim oldularını tekrardan hatırlayabilecek.
Bu filmde ilk insanların nasıl evrim geçirdiğini ve dünyada yaşayan Eternalsların güçlerinin sonsuzluk taşları tarafından kısıtlandığını ve sonsuzluk taşlarının yok edildiği için
Eternalsların güçlerini geri kazandığını görebiliriz.
Gelelim X-Men evrenine dünyada bulunacak olan mutant insanlar Genetik deneylere maruz kalarak evrim geçirip Eternalsların soyundan gelen insanlar olabilirler ve tabi Eternalslar sonsuzluk taşları yok olunca nasıl güçlerini kazanacağı teorisindeki gibi bu Eternals genine sahip insanlarda mutant insan özelliklerine sahip olabilirler.
Yani bence The Eternals ve Doctor Strange II gibi filmlerde küçük küçük adımlar atarak X-Men Evrenini Marvel sinematik evrenine dahil etmeye başlayacaklar.
Bir Marvel sever olarak filmi büyük bir heyecanla bekliyorum.
(Pek zamanım yoktu hatalarım varsa lütfen kusura bakmayın)
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Code 8 | Meta insanlar, Bilim Kurgu, Aksiyon ve Macera mroz85 0 73 06-11-2022, 0:38:36
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: