STRAKE
Resident Evil Village Detaylı İnceleme - Sistem Gereksinimleri
0
64
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):2 Ziyaretçi
Şuan Online!
Şuan Online!
STRAKE
Yönetici
Resident Evil Village inceleme

Resident Evil Village inceleme; Oyun, kahramanımız Ethan Winters ve eşi Mia'nın akşam yemeği hazırlayıp yeni doğan bebekleri Rosemary'ye baktığı bir aile mutluluğu sahnesiyle başlar. Sonrasında ise olaylar kötü bir şekilde ilerler. Çok geçmeden Ethan kendini izole bir köyde, kar fırtınasında kaybolmuş bir şekilde bulur ve hemen kaçırılan çocuğunu aramaya koyulur. Resident Evil Village, daha oyun başlangıcında ani ve etkili bir giriş yaparak, hemen riskleri yükseltiyor.

Resident Evil Village, adını aldığı köyün nerede olduğu hiçbir zaman açıkça belirtilmedi. Ancak oyun ile ilgili birkaç ipucu, oyunun Romanya'nın kışlık dağlarında bir yerden esinlenmiş olduğuna işaret ediyor.

Resident Evil Village içerisinde yer alan köy, çoğunlukla ahşap ve tuğla evlerden oluşsa da arada bir çiftçi tarlalarına ve kiliselere rastlayabiliyoruz. Ayrıca sisli atmosferi ve devasa kuleleri ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Oyun Hikayesi
Oyunun ana karakterlerinden biri olan Ethan, neler olup bittiği konusunda her zaman kafası karışmış görünen bir adamdır. Bu durum onu çok falza dikkat çekmeyen bir karakter yapar, ancak Ethan’ın aşırı normalliği, köyün birçok tuhaf sakininin eksantrikliğini arttırır.

Önceki oyunun Baker ailesi nispeten temelli bir grup gulyabaniydi, ancak burada Capcom oyundaki ilginç yaratıkların canavarlığını ciddi ve kaliteli bir şekilde artırdı. Ethan, eşi Rose karakterini ararken, boyu epeyce uzun ve oldukça çekici bir vampir, mutasyona uğramış balık adam, porselen görünümlü katil bir bebek ve diğer çeşitli tuhaflarla karşı karşıya geliyor…

Resident Evil Village, asla sadece bir tür korku oyunu olmaya karar vermemiştir. Neredeyse tüm kötü yaratıkların sığınağı olan, oyuncularını nefes nefese bırakan aksiyon ve macera dolu hayatta kalma temalı bir oyun. Ayrıca Resident Evil Village muhteşem akılda kalıcı anlamlarla dolup taşan, sürekli olarak nabzınızı yükseltmek, sizi konfor alanınızdan çıkarmak için; zekice, şaşırtıcı yeni yollar icat eden ve bunu hemen hemen tüm oyun süresi boyunca sürdürmeyi başaran bir oyundur.

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri
Oyun macera ve korku karışımı, oyuncularına göre efsane olarak tanımlanan ve Capcom tarafında geliştirilen bir oyundur. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir.
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4GB VRAM - AMD Radeon RX 560 with 4GB VRAM
  • DirectX: Sürüm 12
Ayrıca Resident Evil Village oyununu Steam üzerinden de satın alabilirsiniz.
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: