mroz85
Minecraft hs_err_pid Hatasının Çözümü
0
521
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):3 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_227.png]
 hs_err_pid Minecraft

Merhaba sevgili Forum Gamer üyeleri. Bu gün büyük ihtimal çoğu kişinin, oyuncunun aldığı Minecraft oyununda"hs_err_pid" hatasını anlatacağım ve çözümünü göstereceğim.

Şimdi, arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz! Ama önce bu oyunu tanıyalım... Minecraft'ın Temel Amacı Minecraft. Bana göre en yaratıcı, en güzel oyun. Oyunda yaratıcılığınızı konuşturabilir, oyunu izleyebilir ve gerçek bir hayatta kalma savaşı verebilirsin. Aslında bu oyunun temel amacı oynadığınız moda göre değişir. Zaten üstte de gösterip, söylemiştim. Şimdi ister iseniz sizinle beraber bu hatanın nelerden kaynaklandığını kısaca anlatayım...

hs_err_pid Hatası Nelerden Kaynaklanır?

Bu hata, bileşeninizin ya da oyun dosyalarınızın oyunla çakışması, terslemesidir. Bu hatanın çözümü tabii ki de var. Hatta birden fazla var! Hazırsanız, hemen başlayalım! İlk çözüme doğru, ileri!

hs_err_pid Hatasının Çözümü

a ) Optifine Çözümü

Bu çözüm biraz garip. Bu çözümde Optifine'ınız var ise onu kaldırın. Eğer Optifine'ınız yok ise optifine yükleyin.
Optifine linki:

 
Alıntı: optifine.net/downloads

NOT: Hangi sürümde oynuyor iseniz OptiFine'ın o sürümünü yükleyiniz.

İndikten sonra Optifine'a çift tıklıyoruz. Ondan sonra kontrol etmek için:

 
Alıntı: Windows Arama>%appdata%>.minecraft>versions klasöründe Optifine sürümü bulunmalıdır.

Unutmayın, Optifine'dan ban, kick (atılma) vb. yemezsiniz.

b ) Mod, Plugin, Forge ve Shader'ı Silin.

Bu çözüm yolunu denemek için şu adımları teker teker uygulamanızı tavsiye ederim.

Windows Arama>%appdata%>.minecraft'dan mods klasörünü, ForgeModLoader'ı, crash-reports klasörünün içindeki her şeyi silin. En sonda da shaderpacks klasörünü siliniz. Hala mı olmadı? Umudunuzu kaybetmeyin. Bir kaç çözüm daha var! Ama en zahmetlisi olduğu halde en kesin sonucu da bu verir.

c ) Minecraft hs_err_pid Çözümü:
Windows Arama>Denetim Masası>Program Ekle Veya Kaldır>Java>Kaldır. Evet, java'yı kaldırıyoruz ve güncel sürümünü indirmek için

Alıntı: java.com/tr/download

linkine buyuruyoruz!
Sonra Java yazılımını indiriyoruz. Java, Minecraft'ın çalışması için en önemli yazılımdır çünkü Minecraft Java ile kodlanmıştır.

Daha sonra bilgisayarımızın bitine göre (mesela bilgisayarımız 64 bit ise Java'nın 64 bitlik sürümünü indiriyoruz. 32 bit ise 32 bit) Java'yı indiriyoruz. Daha sonra Windows Arama>%appdata%>.minecraft dosyasını ve minecraft'la ilgili herşeyi ( bütün herşeyi ) siliyoruz. Artık bilgisayarımızda minecraft ile ilgili hiçbir şey yok. Olmaması gerekiyor (Eğer masaüstünüzde save dosyası vb. var ise onları da silin).

Sonra Minecraft'ı tekrar indiriyoruz. Ama açmıyoruz, çünkü tam olarak hala çözülmedi. Ardından ekran kartınızın driver (sürücüsü'nün)'ının en güncel versiyon (sürüm) ünü indiriyoruz. Mesela NVIDIA ise onun sürücüsünü, Intel ise onun sürücüsünü... Driver'ı yükleyin. Setup (İndirme Sihirbazı)'na girip önce kaldır'a basın ve bekleyin. Pc (Bilgisayarınızı) yeniden başlatın. Sonra tekrardan indirme sihirbazına girip sürücüyü kurun. Bilgisayarınızı tekrardan yeniden başlatın. Daha sonra Minecraft oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz!

d ) Unutmayın! Sahteler Olmaz

Evet, sahte (crackli) minecraft kullanıyorsanız onu indirmemenizi tavsiye ederim.
Veya orijinal Minecraft Launcher (Başlatıcısını) Mojang'ın keni sitesinden indirin!

Eğer hala olmadıysa elimde bir çözüm kalmadı. Sorunu Mojang'a rapor edebilisiniz.
Onlar sizinle iletişime geçecek, ilgilenecektir! Tekrardan herkese, iyi oyunlar ve iyi forumlar!

Teşekkürler...​
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: