• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular159
  • Mesajlar160
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_198.png]

[Resim: galeri_MTYzN_92.jpg]


Minecraft Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir


Oyunda nasıl hayvan bir arkadaş edineceğiniz hakkında kısa bir rehber hazırladım.

Kurt (Köpek)

[Resim: galeri_MTYzN_197.png]


Köpek evcilleştirmek oldukça kolaydır. Bunun için biraz kemiğe ihtiyacınız olacak. Bazı köpekler 1 kemikle evcilleşir, bazıları ise inatçı çıkabilir. Eğer köpek evcilleştirmeye karar verdiyseniz işinizi şansa bırakmayın ve yanınızda bir sürü kemik bulunsun. Unutmayın ki köpekler sürü halinde dolaşırlar. Taiga biyomunda oldukça fazla köpek sürüsü bulabilirsiniz. Sakın içlerinden birine vurmayın. Sürü halinde size saldıracaklardır ki hiç hoş anlar yaşamazsınız.

Evcilleştirmek için elinize kemik alın ve bir köpeğe ''sağ tık'' yapın. Kalpler çıkana kadar kemik verin. Kalpler çıktıktan sonra artık sizi takip etmeye başlayacak. Sağ tık ile artık onun oturup kalkmasını sağlayabilirsiniz. Oturduğu zaman sizi takip etmez. Ayrıca köpeği ilk evcilleştirdiğinizde tasması kırmızı olacaktır. Evcil köpeğinize herhangi bir boya ile ''sağ tık'' yaparsanız tasması o rengi alır.

Ocelot (Kedi)

[Resim: galeri_MTYzN_199.png]


Bir ocelot'u evcilleştirmek oldukça zor iştir. Çünkü biraz korkaklar ve çok hızlı koşuyorlar. Kedi evcilleştirirken ihtiyacınız şey balık ve sabır. Birden fazla balık gerekebilir, tedbirinizi alın. Balıklarınız hazırsa kedileri nerede bulacağınızdan bahsedelim. Jungle biyomunda sayısız kedi bulabilirsiniz. Fakat sakın yanına ani yaklaşmayın. Korkup kaçacaktır. Elinize balık alıp yakınlarında bir yerde sabit durun. Bir süre sonra yanınıza yavaşça yaklaşmaya başlayacaktır. O sırada balıkları verebilirsiniz, kalpler çıkana kadar.

Kedilerin 3 tane rengi vardır. Evcilleşmeden önce, yani vahşi bir kediyken pek tatlı oldukları söylenemez ama evcilleştirdikten sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz 3 kediden birisine dönüşürler. Hangisine dönüşeceğini belirleyen bir etken olduğu söylenemez. Şans işi denebilir.

Papağan

[Resim: galeri_MTYzN_200.png]


Papağanlar geldiklerinden beri ilgiyi üzerilerine çekmeyi başardılar. Çünkü omzunuza çıkabiliyorlar ve yolculuklarınızda size eşlik edebiliyorlar. Bu tatlı hayvanları, ocelotların da bulunduğu Jungle biyomunda bulabiliriz. Evcilleştirmek için tek yapmanız gereken elinize tohum alıp ''sağ tık'' yapmak. Daha sonra omzunuza alıp eve götürebilirsiniz. Fakat belirtmeliyiz ki, zıpladığınız zaman omzunuzdan düşüyorlar. Sorun edilecek bir şey değil. Yine de sizi uçarak takip edeceklerdir.

Uyarımızı yapmadan geçmeyelim. Papağanlara sakın çikolata içeren bir şey vermeyin, kurabiye gibi. Verdiğiniz an ölürler çünkü papağanların çikolataya alerjisi var.

Lama 

[Resim: galeri_MTYzN_201.png]

Lamaların pek işe yaradığı söylenemez. Üzerine binebilirsiniz ama onu süremezsiniz. Onun yerine ona sandık takıp kayış ile yolculuğunuzda yanınızda götürün. Size fazladan eşya kapasitesi sağlayacaktır. Ayrıca lamaları renkli halılar ile süsleyebilirsiniz. Her halının kendine özel bir şekli vardır. Siyah halı favorilerimden biri, çok tatlı bir maske ekliyor lamamıza. Bu arada belirtmeliyiz ki lamalar sürü psikolojisine sahiptir. Birbirlerini takip ederler. Yani bir lamayı eğitip kayış takarsanız, siz bir yere giderken diğer lamalar kayış taktığınız lamayı takip edecektir. Ordu halinde gezmeniz zevkli oluyor.

Evcilleştirmeye gelirsek o oldukça kolay. Lamadan kalpler çıkana kadar üzerine binin. Sizi atınca tekrar binmelisiniz. En sonunda kalpler çıkar ve sizi üzerinden atmamaya başlar. Lamanın üzerindeyken ''E'' tuşuna basıp lamaya halı takabilirsiniz.At

[Resim: galeri_MTYzN_202.png]


At son zamanlarda en çok işe yarayan hayvan sayılır. Ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor çünkü. Eyer bulmak bazen zor olabilir fakat eğer bir eyeriniz varsa kesinlikle değerlendirmelisiniz.

At evcilleştirmek lama ile aynı. Kalpler çıkana kadar üzerine çıkıyorsunuz. Ve evcilleşince sizi üzerinden atmıyor. Evcilleşme süresi ata göre değişiyor. Gözlemlediğime göre atın canı ve hızı ne kadar fazlaysa o kadar inatçı oluyor ki mantıklı olan bu zaten. Üzerinde ''E'' tuşuna basıp eyer ve zırh takabiliyorsunuz. Unutmayın, eyer takmazsanız atı süremezsiniz.

Eşek 


[Resim: galeri_MTYzN_203.png]


Eşek evcilleştirmek de at ve lama ile aynı. Binek hayvanların hepsini böyle evcilleştirebilirsiniz. Eşekler attan sonraki en işe yarar binek hayvanlardır. Atlar kadar yükseğe zıplayamazlar, hızlı koşamazlar ama sandık takıp onu sürebilirsiniz. Yolculuğa çıkarken hem eşya kapasitenizi arttırırlar hem hızınızı.

Eşeğe sandık takmak için elinize sandık alıp sağ tıklamanız yeterli olacaktır (evcil olanlara). Daha sonra üzerine çıkıp ''E'' harfine bastığınızda eyer takma yerinin sağ tarafında eşyalarınızı koyabileceğiniz yeri göreceksiniz.

Ek bilgi: Evcilleştirdiğiniz binek hayvanlar sizi takip etmez. Onların üzerinde olmadığınız zamanlar kaçma ihtimalleri var. Ya etrafına çit örün ya da kayış takıp çite bağlayın.

Listemize eklemeye gerek duymadığım bir hayvandan kısaca bahsetmek istiyorum: Katır
Katırlar eşek ve atın çiftleşmesi sonucu olurlar. Katırları çiftleştiremezsiniz. Eyer takıp sürebilirsiniz.

Ayrıca evcilleştiremeyen ama besleyip etinden sütünden faydalanabildiğimiz hayvanlar var. Beslendiği şeyi elinizde tuttuğunuzda sizi takip eder. Beslediğiniz zaman evcilleşmez ama o hayvandan yan yana duran 2 tanesini beslerseniz evcilleşir.


Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Minecraft Nasıl İndirilir? Son Sürüm İndirme - Resimli Anlatım mroz85 0 2,282 03-12-2022, 15:33:24
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Bad Omen Nedir? (Kötü İşaret Efekti) mroz85 0 2,241 29-11-2022, 17:27:31
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Command Block Alma mroz85 0 2,238 05-11-2022, 22:52:43
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Duman Fırını Yapımı mroz85 0 2,264 05-11-2022, 22:46:22
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Bad Omen Nedir? (Kötü İşaret Efekti) mroz85 0 1,216 05-11-2022, 22:34:38
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Bad Omen Nedir? (Kötü İşaret Efekti) mroz85 0 1,206 05-11-2022, 22:30:30
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: