mroz85
Minecraft Hayvanlar
0
53
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_90.jpg]

[Resim: galeri_MTYzN_81.jpg]

Kediler: Creeper'lar ve Phantom'lar kedilerden korkarlar. Bu yüzden onlardan uzak durmaya çalışırlar ancak bu oyuncuları kovalamaktan tabii ki önleyemez. Çünkü kedilerden 16 blok uzakta durmaları korkmamaları için yeterlidir. Kediler düşme hasarına karşı dayanıklıdırlar ancak yine de düşmekten kaçınırlar ayrıca kediler görünmezlik iksiri içen canlıları da görebilirler.

[Resim: galeri_MTYzN_82.jpg]

Tavuklar: Bu canlılar da amaçsızca dolaşmak için yaratılmışlardır. Her 5-10 dakikada bir yumurtlarlar. Ayrıca tavukların da düşmeye karşı dayanıklıkları vardır. Düşerken kanatlarını açıp yavaşça yere konarak hasar almazlar ancak yine de düşmekten kaçınırlar.

[Resim: galeri_MTYzN_83.jpg]

Balıklar: Balıklar genelde okyanus ve nehirlerde yaşayan pasif canlılardır. Morino, somon, kirpi balığı ve tropikal balık olmak üzere 4 çeşittir. Uzun süre su dışında kalırlarsa ölürler.

[Resim: galeri_MTYzN_84.jpg]

İnekler: Amaçsızca dolaşırlar, arada möölerler bir de uçurum ve lavlardan uzak durmaya çalışırlar. çünkü onlara karşı herhangi bir dayanıklıkları yoktur. Hasar aldıklarında birkaç saniye kaçarlar ve tekrar normale dönerler.

[Resim: galeri_MTYzN_85.jpg]

Eşekler: Eşekler de amaçsızca dolaşan pasif canlılardır. Kuyruklarını sallarlar bazen de ot yiyormuş gibi yaparlar çünkü animasyonları tam gelişmemiştir eşeklerin. Evcilleştirilebilir, eyer takılıp gezilebilir.

[Resim: galeri_MTYzN_86.jpg]

Atlar: Atlar da amaçsızca dolaşan pasif canlılardır. Ot yeme şekilleri eşeklerinki gibidir yerler fakat çimlerde bir azalma olmaz. Atlar da evcilleştirilebilip eyer takılabilir ancak eyer evcilleştirmeden takılırsa arka ayaklarıyla eyeri fırlatabilirler.

[Resim: galeri_MTYzN_87.jpg]

Katırlar: Katırlar da amaçsızca dolaşan pasif canlılardır. Ot yeme şekilleri atlarınki gibidir yerler fakat çimlerde bir azalma olmaz. Katırlar da evcilleştirilebilip eyer takılabilir ancak eyer evcilleştirmeden takılırsa arka ayaklarıyla eyeri fırlatabilirler.

[Resim: galeri_MTYzN_88.jpg]

Mooshroom: Adından da anlaşılacağı gibi genele 'moo' sesi çıkarırlar. İneklerden tek farkı mantar desenlerine sahip olmalarıdır ve mantar biyomlarında yaşarlar.

[Resim: galeri_MTYzN_89.jpg]

Ocelot: Bu kediler tavuklara ve yavru kaplumbağalara saldırmaya meyillidirler. Bu kedilerin düşmeye karşı dayanıklılıkları vardır ama yine de düşmekten kaçınırlar.Ve tabii ki kedigillerden oldukları için Creeper'lar ve Phantom'lar bunlardan korkarlar.Papağanlar: Saldırılsa bile karşılık vermeyen, genelde bulunduğu ortamın en yükseğine uçan canlılardır. Papağanlar tohumlarla evcilleştirilebilir ama dikkat edin papağanları kurabiyeyle beslemek onların zehirlenmesine sebep olur.Domuzlar: Domuzlar havuç, patates ve pancarla evcilleştirilebilir. Genelde diğer pasif canlıların çoğunlukla yaptığı gibi rastgele dolaşır. Bir yavru domuzun büyümesi tam 1 Minecraft gününe denktir.
Tavşanlar: Bu canlılar yürümek yerine zıplamayı tercih ederler. Tavşanlar tavuk ve karahindiba ile evcilleştirilebilir. Hasar aldıklarında ise rastgele kaçarlar.Koyunlar: Bu canlılar da amaçsızca gezerler, uçurum ve lavdan kaçarlar. Buğday ile evcilleştirilebilir canlılardır.Mürekkep Balıkları: Bu canlılar da suda yaşayıp ışıktan etkilenmezler. Suda hareket etmek için dokunaçlarını açıp kapatırlar ve bu sırada kendilerini iterler.
Uzun süre su dışında kalırlarsa ölürler.
Kaplumbağalar: Hem karada hem denizde yaşayabilen canlılardır. Her iki bölgede de amaçsızca dolaşırlar. Ancak yavru kaplumbağalar ruh kumunda yürüyemeyecek kadar küçüktürler ve ruh kumuna bastıkları anda boğulmaya başlarlar.Köylüler: Köylüler takas yapılabilen tek pasif canlılardır. Gece olunca genelde evlerine girerler. Çünkü zombilerin onları kendilerine dönüştürme yetenekleri vardır.
2. Nötr hayvanlar

Nötr hayvanlar, bazı durumlarda dost bazı durumlarda düşman olabilen hayvanlardır.

Örümcekler: Örümcekler aydınlıkta ve insanlar onlara saldırmadıkça insanlara saldırmazlar. Genelde karada yaşarlar ve her yere tırmanabilirler ve zehirden etkilenmezler.Mağara Örümcekleri: Davranışları çoğunu normal örümceklerden almışlardır. Farkları hasar verdiklerinde yanında zehir de vermeleri ve çok küçük boşluklardan geçebilmeleri.
Yunuslar: Yunuslar genelde sürü halinde gezinirler ve bu canlılar saldırmadıkça aslında çok arkadaş canlısı canlılardır. Çünkü onların yanında yüzdüğünüzde size özel gücünden vererek suda daha hızlı yüzmenizi sağlar.Lamalar: Lamalar genellikle sürü halinde dolaşırlar ve bir lamaya saldırıldığında karşılığında bir kere tükürür ve 1 kalp hasar verir. Bazen birine tükürürken yanlışlıkla grubundan birine tükürünce 2 lama birbirine girebilir.
Kutup Ayıları: Kutup ayıları yavruyken pasif yetişkinken nötr canlılardır. Eğer büyük bir kutup ayısının yanında küçük bir kutup ayısına yaklaşılırsa yetişkin olan düşmanca davranabilir.Kurtlar: Kurtlar oyuncuların hareketlerine bağlı olarak yabani, evcilleştirilmiş ve nötr olmak üzere üç farklı durum sergileyebilir. Genelde sürü halinde dolaşırlar ve birinden hasar aldıklarında toplu saldırmaya meyillidirler. Ayrıca koyunları ve yavru kaplumbağaları görünce saldırırlar.
3. Düşman Hayvanlar

Düşman hayvanların hostile yaratıklardan (zombi, iskelet) tek farkı hayvanlar alemine girmesidir.

Gümüş balıkları: Bebek kaplumbağalar ve Endermit'lerden sonra Minecraft'taki en küçük canlılardır. Gümüş balıkları duvarın arkasını görebilirler bu sayede saldıracakları kişileri kaybetme kişiler hızlıca uzaklaşmadan söz konusu değildir.
Konumuz buraya kadardı değerli okurlar, bir sonraki konuda görüşmek üzere hoşça kalın!
Minecraft Hayvanlar
Hepinize selamlar değerli okurlar bu konuda sizlere Minecraft'taki hayvanlar hakkında bilgi vereceğim. Dilerseniz konumuza geçelim.​
Minecaft'ta hayvanları 3 grupta inceleyebiliriz:
Pasif
Nötr
Düşman​

1. Pasif Hayvanlar

Pasif hayvanlar zorluk derecesi ne olursa olsun herhangi bir saldırıda karşılık göstermeyen barışçıl canlılardır.

Yarasalar: Boyutları çok küçük, uzunlukları ve genişlikleri yarım bloktan azdır. Tek yaptıkları kendilerine özgü bir cızırtı çıkarmak, amaçsızca uçmak ve ters dönmüş vaziyette bir bloğa tutunmaktır. Bazen de hızlarını alamayınca lava uçup yanarlar.
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: