mroz85
Minecraft Harita Yapımı İçin Kullanılan Aletler
0
54
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_74.jpg]

Minecraft Müthiş Aletler


Herkese selamlar. En popüler yapı yapma programlarından bazılarını sizler için rehber niteliğinde anlatacağım.

Minecraft'ta mimarlara baktığınız zaman ilginç programlar kullandıklarını görebilirsiniz. Belki bazı zamanlar kendinize şu tarz sorular sormuşsunuzdur: WorlEdit ne? Voxel Sniper kim? MCEdit nedir? Tüm bu Minecraft'ta bulunan jargonlar nedir?

Sakin ol, yardım etmek için burdayız! WorldEditVoxel Sniper ve daha fazlası, bazı Minecraft mimarlarının yapılarını güzelleştirmek için kullandıkları yararlı araçlardır. Bazı oyuncular blok blok koyarak yapı yapmayı severler, ama dev bir ejderha, kocaman bir malikane ya da güzel bir heykel yapıyorsanız, bu kullanışlı araçlar çok işinize yarar.


[Resim: galeri_MTYzN_75.jpg]

Bu nedenle, Minecraft mimarlarının yapılarında kullandığı, gördüğümüz en yaygın yapı araçlarından birkaçını derleyeceğimizi düşündük.

WORLDEDIT

Oyuncular arasında muhtemelen en çok kullanılan WorlEdit, tek oyunculu oyun modunda kullanabileceğiniz ya da sunuculara ekleyebileceğiniz bir programdır. Her türlü özelliğe sahip olan WorlEdit, her seferinde binlerce blok koyabiliyor, yaptığınız yapıyı kopyalayıp yapıştırabiliyor, ve birden oyundaki yapı sihirbazınız oluyor. Aslında WorlEdit programında kullanabileceğiniz yüzün üzerinde teknik bulunmakta.

[Resim: galeri_MTYzN_76.jpg]

Mimar Arvid Lind, WorlEdit'in büyük bir hayranı ve bu programı, birçok iç tasarım yapısının parçası olarak gerçek modern görünüşlü evleri oluşturmakta kullanıyor. Mimar Arvid Lind her ne kadar gerekli olmadığını söylese bile, blok blok yerleştirmek yerine WorlEdit kullanmak süreci hızlandırıyor. Birçok oyuncu WorlEdit kullanmakta, bazıları futbol sahası yapmakta, bazıları güzel araçlar oluşturmakta, bazıları ise Shaliquinn'in yarattığı fantastik bir yapı olan "Ay ve Tilki" gibi yapılar yapmakta.

[Resim: galeri_MTYzN_77.jpg]


WorldEdit hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ilk iş olarak sitesini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Youtube'da bulunan eğitici videolara da göz atabilirsiniz. Benim favori WorlEdit videolarımdan birisi 2011 yılında çekilmiş. Bu videoda oyuncu, saniyeler içinde bir dağı nasıl silebileceğinizi göstermekte. Bu çok güzel bir özellik ve yapıya hemen başlamanız için düzgün bir alan oluşturmakta.

MCEDIT

Ejderha yaratıcısı Roman, eski bilgisayarlarda daha abartılı programları çalıştırmakta güçlük çekebileceğinden dolayı bilgisayar gücünde olan daha sakin bir program seçti. Roman, daha az render yapan MCEdit'i kullanmakta. Kendisi bu programda yapılabilecek birçok taktik bilmekte.

[Resim: galeri_MTYzN_78.jpg]

Yukarıdaki fotoğrafta Roman'ın "katman katman" yarattığı görkemli bir ejderha görüyorsunuz - birkaç araç olduğu için bu ejderhayı yaratmak pekte kolay değil. MCEdit hakkında daha fazla bilgiye sitesinden ulaşabilirsiniz.

VOXEL SNIPER

İsminden de anlaşılabileceği üzere Voxel Sniper, uzun mesafelerden değişiklik yapmanıza izin vererek büyük yapılarınızda size yardımcı olmakta. Aslında, bu programda bir ressamın fırçası gibi kullanılabilecek birçok "fırça" var diyebiliriz. Bu program sayesinde bir yeri daha yaşanabilir gösterebilir ya da can alıcı detaylara girebilirsiniz - hepsi oyuncuya bağlı! Minecraft'ta yapı oluşturan birçok mimarın Voxel Sniper'dan yardım eli aldığı bilinmekte. Mimar Gabrielçocukluğundan ilham aldığı bu müthiş heykeliVoxel Sniper yardımıyla yaptı.


[Resim: galeri_MTYzN_79.jpg]

Bu program diğer programlara nazaran biraz daha karmaşık, bundan dolayı daha fazla bilgi öğrenmek için VoxelSniper Wiki'de dolaşmak şart.

WORLDPAINTER

Bu gördüğünüz faydalı program ise bir heykelden daha büyük bir şey inşa ettiğinizde işe yaramakta - dünya gibi! Kıtalarokyanuslarkar biyomlarıağaçlar ve doğada bulunan tüm bu güzel şeylerin yaratılmasında rol alan bir harita oluşturma programıdır.

[Resim: galeri_MTYzN_80.jpg]


Evet, şu an gerçekten Minecraft'a bakıyorsun. Yakınlaştır!

Bu program yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz güzel yer şekillendirmeleri, buzul dağları ve güzel orman çayırlarını inşa etmek için kullanıldı.

UNUTMAYIN: ARAÇ GEREKTİRMEZ

Eski tarzda, özenle oluşturulmuş bir yapıyı mı tercih ediyorsunuz? Bu mükemmel! Bu araçların yardımı olsa bile güzel yapılar oluşturmak pratik ve özveri gerektirmektedir, bunu unutmayınız.
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: