mroz85
Minecraft Command Block Alma
0
932
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):2 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_239.png]

Minecraft Command Block Alma

MC Türk forum üyelerine ve henüz kayıt olmamış ziyaretçilere selamlar. Bugün sizlere Minecraft komut bloğu nasıl alınır? komut bloğu nedir? gibi şeyleri açıklayan ufak bir konu hazırladım, umarım beğenirsiniz.


İlk olarak "Komut bloğu nasıl alınır?" sorusuna yanıt arayalım; bunun için aşağıdaki komutu T tuşuna basıp yazmamız gerekmektedir. Komut bloğu oldukça bilen kişiler için bir baş tacı olmakla beraber birçok şey yapması onu özel kılan şeydir. Bunun ile bir saniyede bir şehir inşa edebilir, çılgınca iksirler yapabilir aklınıza gelebilecek bir sürü değişik şeyler yapabilirsiniz. Neden yaratıcı almıyoruz? Biz sanki bilmiyoruz! Gibi söylendiğinizi duymaktayım fakat bu Yaratıcı Mod'da bu eşya envanterde bulunmamaktadır. O yüzden bu kod ile alabilirsiniz.

give komutunu kullanarak kolay bir şekilde komut bloğunu alabilirsiniz.

 
[Resim: galeri_MTYzN_240.png]

Komut bloğu birçok komutları çalıştırabilen bir bloktur. Hile olmadan hayatta kalma modunda elde edilemediğinden, öncelikle çok oyunculu sunucularda ve özel haritalarda kullanılmaktadır.

Kodları nereye yazabiliriz ben bilmiyorum? Tabii ki komut bloğuna sağ tıkladıktan sonra böyle bir "Grafik Kullanıcı Arabirimi" çıkacaktır. Buraya internetten aldığınız ya da yaptığınız kodları buraya yazmanız gerekmektedir.Eğer sunucunuz var ise ve komut bloklarını aktif etmediyseniz "Bu sunucuda komut bloğu kullanılamaz" tarzı bir yazı çıkacaktır, bunu nasıl aktif edebiliriz?

Sunucunuzun dosylarının içindeki server.properties dosyasına girip, ardından şu ayarı bulmanız gerekmektedir.

[Resim: galeri_MTYzN_241.png]

Şeklinde olması gerekmektedir! aksi takdirde komut bloklarını alsanız bile yazdığınız kod çalışmayacaktır!
Evet, bu ana komut bloğuydu. Şimdi oyuna 1.9 sürümüyle birlikte eklenen yeni komut bloklarının nasıl alınacağını göstereceğim.

Tekrarcı komut bloğu, bu komutu sohbete yazarak alınabilir!

[Resim: galeri_MTYzN_242.png]

Zincir komut bloğu, bu komutu sohbete yazarak alınabilir!

[Resim: galeri_MTYzN_243.png]


Umarım hazırladığım konu yararlı olmuştur. Görüşmek üzere!​
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: