• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular159
  • Mesajlar160
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_106.jpg]

Minecraft Kötü İşaret (Bad Omen Etkisi)

Merhabalar Gamer ailesi ve sevgili ziyaretçiler.
Bugün sizlere Minecraft 1.14 sürümde gelmiş olan birçok şeyden birini tanıtacağım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi tanıtacağım şey 'Kötü İşaret' yani 'Bad Omen' etkisi. Nedir bu Bad Omen Etkisi?

Bad Omen Etkisi, bir grup düşman çetenin ortaya çıkmasına ve Bad Omen etkisine sahip bir oyuncu köye girdiğinde köye saldırı yapılmasına neden olan bir iksir etkisidir. Bu olaya baskın denir. Baskın başladığında, ekranda bir baskın ilerleme çubuğu belirecektir ( Ender Dragon veya Wither Boss ilerleme çubuğuna benzer şekilde ). Daha sonra, oluşan bir grup Pillagers , Ravagers , Vindicators , Evokers ve Cadılar spawnlanmaya ve Bad Omen etkisindeki oyuncuya doğru koşacak. Oyuncu bu düşmanca çeteleri öldürdükçe, baskın ilerleme çubuğu baskının durması için kaç tane daha öldürmesini gerektiğini gösterir. Yani siz baskında mob öldürdükçe baskın çubuğu azalacak.

Köye Yapılan Baskınlar Nasıl Daha Kolay Kazanılır?

Köylerde bazen Iron Golemler bulunur. Bu Iron Golemler'in doğması için genellikle 16 köylü ve 21 evin olması yetecektir. Köylerdeki evlerin sayılması için evlerin kapıları olması gerektiğini hatırlatalım. Peki bu Iron Golem ne işe yarayacak? Iron Golem köyün koruyucusudur. Köyünüzde ne kadar çok Iron Golem varsa köyünüz o kadar güvenlidir. Köyü korumak için yapabileceğiniz bir başka Golem de Kar Golemi'dir. Fakat Kar Goleminin hayatta kalması için karlı bölgelerde olmanız şarttır.

Bad Omen Nasıl Elde Edilir?

Bir oyuncu, Pillager liderini öldürerek Bad Omen etkisine maruz kalabilir. Bir grupta hangi Pillager'ın baskın kaptan olduğunu rahatça görebilirsin. Başında bir flama olacaktır. Bu flama, lideri öldürdüğünüz zaman yere düşecektir. Bu flamanın ismi 'Uğursuz Flama'dır. Lideri öldürdükten sonra size vereceği iksir etkisinin sınırsız olduğunu belirtelim. Peki bu etkiyi başka kazanma yolu var mı? Var tabii ki. Aşağıdaki komutları kullanarak alabilirsiniz.

[Resim: galeri_MTYzN_230.png]

Bad Omen Etkisi Nasıl Güçlenir?

Bir oyuncu birden fazla baskın kaptanı öldürürse Bad Omen II, Bad Omen III, Bad Omen IV ve benzeri Bad Omen seviyeleri şeklinde artar. Baskın seviyesi ne kadar artarsa baskın da o kadar güçlü olur. Bundan dolayı eğer bir çeteye rastlarsanız lideri öldürmemeye dikkat edin.

Bad Omen'den Kurtulma:

Aslında Bad Omen'den kurtulmak çok kolay. Bunun için ihtiyacınız olan birkaç şey var. Bunlar 1 adet boş kova ve inek. Süt almayı bilmeyen yoktur sanırım inekten. Yine de söyleyelim. İnekten süt almak için boş kova ile ineğe sağ tıklamanız yetecektir. Bir başka yolsa sizin ölümünüzdür. Öldüğünüzde bu etki geçecektir. Ben bunlarla uğraşamam derseniz ve komut kullanmak istiyorum derseniz 
/effect clear @p
 komutunu yazmanız yeterlidir.

[Resim: galeri_MTYzN_107.jpg]


Bad Omen Neden Eklendi Ne İşimize Yarar?

Bana kalırsa geliştiricilerin bunu eklemesinin sebebi oyuncuların artık klasik Minecraft yaratıklarından ve zorluğundan sıkılan oyunculara yeni bir alternatif sunmak. Bu sayede oyuncular daha fazla zorlukla mücadele edip daha fazla eğlenebilecek.

Kapanış:

Bugünlük de bu kadar Gamer ailesi ve sevgili ziyaretçiler. Konumu okuyan herkese tek tek teşekkür ederim. Eğer konumu beğendiyseniz bunu konuyu beğenerek yada konuya yorum yaparak gösterebilirsiniz. Hepinize iyi günler, iyi vakitler, iyi eğlenceler dilerim. Bir sonraki konuda görüşmek üzere.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Minecraft Nasıl İndirilir? Son Sürüm İndirme - Resimli Anlatım mroz85 0 1,899 03-12-2022, 15:33:24
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Bad Omen Nedir? (Kötü İşaret Efekti) mroz85 0 1,864 29-11-2022, 17:27:31
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Command Block Alma mroz85 0 1,863 05-11-2022, 22:52:43
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Duman Fırını Yapımı mroz85 0 1,882 05-11-2022, 22:46:22
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Bad Omen Nedir? (Kötü İşaret Efekti) mroz85 0 830 05-11-2022, 22:30:30
Son Mesaj: mroz85
  Minecraft Spawner Alma mroz85 0 1,880 05-11-2022, 22:28:12
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: