• 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
STRAKE
Emektar
Lost Ark İnceleme

Lost Ark oldukça kapsamlı ve maceralı bir izometrik aksiyon oyunudur. Oyunun oynaması tamamen ücretsizdir. Lost Ark, geniş bir okyanus üzerinde bulunan birçok ada üzerinde geçiyor. Her adada yapabileceğiniz işler olan ve birçok görevi gerçekleştirebileceğiniz Lost Ark, arkasında derin bir hikaye bırakıyor. Gelin hep beraber bu farklı online oyunu detaylı olarak inceleyelim. İşte karşınızda Lost Ark inceleme…

Lost Ark Hikayesi
Lost Ark
'ın hikayesi ve oyunun amacı temel olarak kaybolmuş Arkları bulmaktır. Tabii ki oyun hikayesi sadece bununla sınırlı kalmıyor. Hikaye içerisinde yer alan çeşitli sinematik efektler oyunun kalitesini arttırıyor. Ancak oyunu tamamlayabilmek için sadece hikayeyi tamamlamak yeterli değil. Hikayeye ek olarak seviyenizi de sürekli olarak yükseltmelisiniz.

Lost Ark, büyük ölçüde PvE arayışına ve savaşa dayanan, oynaması ücretsiz bir MMORPG'dir. Arena tabanlı, rekabetçi PvP de var, ancak dünyanın dışında ve oyunun yayılan hikayesini takip ederek, diğer oyuncuların saldırıları hakkında endişelenmenize gerek yok. İşbirliğine dayalı oyun ve başkalarıyla etkileşim için birçok fırsat olsa da, Lost Ark tek başına bir oyuncunun hayalindeki MMO'dur.

Lost Ark: Farklı Bir Tür
Lost Ark
, normal bir ARPG kopyası olmaktan kaçınmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Diablo serisinden hatırlanabilecek izometrik kamera perspektifi ile tema parkı benzeri bir MMORPG deneyimine daha yakın görünüyor.

Geliştirme ekibi, oyun dünyasını dikeyden ziyade yatay olarak geliştirmek istediklerini iddia ediyor, bu da yapılacak çok iş olduğu anlamına geliyor. Yani amaç ARPG deneyimini zenginleştirmek değil, daha çok o deneyimden uzak yeni içerikler sunmaktır.

Örneğin, oyuna yakın zamanda bir oyun içi kart oyunu (Triple Triad veya Hearthstone tarzında) eklendi. Ayrıca kuşatma tabanlı PvP modu ve Roguelike mini oyunlar da oyunculara gösterildi. Bu durum bazı oyuncular için olumsuzca yorumlandı. Ancak siz tüm bunları göz ardı etmek istiyorsanız karakter sınıfınızı seçip ARPG deneyimine başlayabilirsiniz.

Ayrıca karakter sınıfları o kadar zengin değil. Ancak daha fazlası geliştirilmekte olan 12 güncellenmiş ve iyileştirilmiş olanları da var. İlk 30 dakikadan itibaren alt sınıfınıza erkenden erişim sağlayabilirsiniz. Temel meslekler Warrior, Mage, Warrior ve Gunner'dır. Bu sınıfların kendilerine has yeteneklerine ek olarak, her birinin onları diğer sınıflardan ayıran kimlik adı verilen benzersiz bir özelliği vardır. Örneğin, Arcana Kumar Kimliği, saldırı sırasında desteden rastgele bir ödül çeken bir tarot kartı özelliği sunar. Ancak tüm bunlar bir karakter sınıfını benzersiz kılmak için yeterli değildir.

Lost Ark Sistem Gereksinimleri
Lost Ark
, arkadaşlarınızla veya farklı insanlarla grup olarak görevler yapabileceğiniz bir online aksiyon oyunudur. Lost Ark sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir.

Lost Ark Minimum Sistem Gereksinimleri;
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 85 GB kullanılabilir alan
 • İşlemci: Intel i3 or AMD Ryzen 3
 • Bellek: 8 GB RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit only)
 • Ekran Kartı: AMD HD6850

Bu şekilde sıralanabilir. Ayrıca Lost Ark 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir. Lost Ark indirme işlemi için Steam gibi platformları kullanabilirsiniz. Oyun ücretsiz olduğundan dolayı direkt olarak Lost Ark indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lost Ark Fiyatı
Lost Ark
 oyunu ücretsiz bir oyundur. Bu nedenle herhangi bir ücret ödemeden Steam platformu üzerinden indirebilirsiniz. Ancak eğer oyuna paketler almak istiyorsanız, paket fiyatlarını ödemeniz gerekir.
 • Lost Ark Apprentice
 • Lost Ark Explorer
 • Lost Ark Vanquisher
Lost Ark’ın mevcut olan ücretli paketleri yukarıdaki gibi sıralanabilir, paketler hakkında detaylı bilgiyi oyunun steam sayfası üzerinden alabilirsiniz.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Red Dead Redemption 2 Ön İnceleme STRAKE 0 1,117 12-10-2022, 18:53:43
Son Mesaj: STRAKE
  Minecraft Dungeons Detaylı İnceleme STRAKE 0 143 12-10-2022, 18:52:53
Son Mesaj: STRAKE
  Resident Evil Village Detaylı İnceleme - Sistem Gereksinimleri STRAKE 0 128 12-10-2022, 18:51:34
Son Mesaj: STRAKE
  7 Days To Die Detaylı İnceleme - Sistem Gereksinimleri STRAKE 0 134 12-10-2022, 18:51:05
Son Mesaj: STRAKE
  Dying Light 2 Detaylı İnceleme - Sistem Gereksinimleri STRAKE 0 138 12-10-2022, 18:50:39
Son Mesaj: STRAKE

Foruma Git: