mroz85
LOL TFT Kompozisyonları
0
34
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_4.jpg]

LOL TFT Kompozisyonları

Set ortası güncellemesi ile birlikte yeni şampiyonlar ve kökenler geldi ve meta bir miktar değişti bu yazıda sizlere bazı takım kompozisyonlarını tanıtacağım.

4 Öncü

4 Öncü tabikide bir tam kompozisyon değil, başlangıç kompozisyonu. Eğer Jayce'siniz varsa oyunun en güçlü başlangıcı 4 Öncü hatta Jayce'si 3 level yapabileceğinizi düşünüyorsanız Jayce taşıyıcı yapabilirsiniz. 3 level yapamacaksanız bile uygun eşyalarınız varsa geçiş için kullanmanızı öneririm.
Diğer Öncüleri bulunca Leona ve Poppy'i çıkarabilirsiniz hyper roll kompozisyonu değildir.
Jayce'sin eşyaları :
Defansif olarak zırha hiç ihtiyaç yok, 4 mistiğe tamamlamayı düşünüyorsanız büyü direncine de gerek yok ama 4 mistik yapmayacaksanız ya da duruma göre Ejder Pençesi ile neredeyse ölümsüz yapabilirsiniz. Cıva, Cıva yoksa Tuzak Pençesi çoğu zaman en iyi defansif eşyalarıdır.
Ofansif olarak Rabadon veya Mücevherli eldivenden biri olsun.
Diğer eşyalardan çok çeşitli şeyler olabilir, kimse önermesede ben Shojin'in Mızrağı'nı çok önemli buluyorum. Hextech Silahkılıç da güzel olabilir.

4 Öncü + 4 Mistik

[Resim: galeri_MTYzN_22.png]


4 öncü ile başladıysanız güzel bir kompozisyon, 4 öncü ile başlamadıysanız da geçilebilir. Taşıyıcı ( Jayce taşıyıcı yaptıysanız ikinci taşıyıcı ) Cassiopeia. Şu an en güçlü kompozisyon bu. Bard ile hızlı ve ucuza seviye atlabilirsiniz. 7. seviyede geçici olarak Teemo ile Astro açabilirsiniz, Teemo sadece Astro güçlendirmesi sağlamaz kendisi gayet güçlü bir birim. 9. seviye olunca Bard'ı satıp yerine başka bir mistik almayı unutmayın.
Casiopeia eşyaları :
Defansif olarak pek birşeye gerek yok, öndeki birimlerinizin aşlıması çok zor, 4 mistik sayesinde herhangi bir büyüden tek yemesi pek mümkün değil. Menzili kısa olduğu için rakip takımın içine yürümesin ve vakit kaybetmesin diye bombardıman topu veriliyor bu çoğu zaman defans için yeterli. Koruyucu Melek veya Hextech Silahkılıç verebilir ya da Savaş Makinesi güçlendirmesini açabilirsiniz duruma göre.
Ofansif olarak Mavi Güçlendirme en önemli eşyası. Bunun yanında Morellonomikon da verebilirsiniz, yoksa Dev Katili veya Rabadon olabilir. Can yenileyen önemli bir rakip yoksa Rabadon, Morellonomikon'dan daha iyidir.

Astro + Keskin Nişancı

 
[Resim: galeri_MTYzN_23.png]

Taşıyıcılarımız Jhin ve Teemo diğer şampiyonlar ise Nautilus, Gnar ( Teemo için Astro açıyorlar ), Wukong. Kalan üç( 8. seviye için ) şampiyonu Caitlyn ve Ashe alıp 4 Keskin Nişancı ve Zaman Bükücü açıp sonra Lulu ile Semavi de açabilirsiniz, 9 olursanız Karma ile Sonsuz Karanlık ve Mistik açabilirsiniz( Karma ve Lulu'nun sırası ters olabilir) ya da Karma ile Sonsuz Karanlık açıp, Lulu ile Mistik ve Thresh ile Zaman Bükücü açabilirsiniz. Öncüler sıkıntı olduysa 9'da Janna koyulabilir. Gnar yokken geçici olarak Bard + Karma ile Mistik açılabilir, hem de biraz xp kazanılmış olur.
Caitlyn + Zaman Bükücü'lü olarak ya da 4 Öncü olarak başlanabilir, başka kompozisyonlardan da geçilebilir. 4 Öncü + 4 Mistik yapamazsanız Cassiopeia'daki eşyaları Teemo'ya vererek geçilebilir.
Jhin eşyaları :
Değişmedi hala aynı.
Defansif olarak Koruyucu Melek önemli, başka defansif eşya önerilmiyor ama duruma göre Kanasusamış ya da Ejder Pençesi olabilir.
Ofansif olarak seçenekler çok, Son Fısıltı önemli, sonra Ebedi Kılıç ya da Ölüm Kılıcı son eşya olarak en iyi iki seçenektir.
Teemo eşyaları :
Defansif olarak bir şey önerilmiyor ama Koruyucu Melek vermenin elbette zararı yok.
Ofansif olarak mutlaka Mavi Güçlendirme verilmeli varsa yanına bir Morelonomikon iyi olur. Yoksa Rabadon, Dev Katili de iyi olur. Yine can yenileyen önemli bir rakip yoksa Rabadon, Morellonomikon'dan daha iyidir.

Sibernetik + Kılıç Ustası

 
[Resim: galeri_MTYzN_24.png]

 Burada 2 yeni birim olsa da taşıyıcı hala Irelia. Diğer şampiyonlar Fiora, Lucian, Vayne, Vi, Riven, Ekko, Thresh. Erken oyunca Shen, Blitzcrank, Ezreal gibi şampiyonlarla Tetikçi + Zaman Bükücü şeklinde başlanabilir. Duruma göre Caitlyn + Vayne ile erken oyun geçirilebilir.
Irelia eşyaları :
Defansif olarak Koruyucu Melek çok önemli duruma göre Kanasusamış veya Cıva olabilir.
Ofansif olarak Son Fısıltı + Ebedi Kılıç şart diyebiliriz ama yoksa, yapacak bir şey yok tabi. Ölüm Kılıcı da iyidir.

Bunları oynayacaksınız veya en güçlü 3 budur diye bir şey yok, oyuna göre farklı durumlar olur, daha bulunmamış kompozisyonlar vardır. Önemli olan durumlara uyum sağlayabilmek ve yeni şeyler denemek. A tabi bir de eğlenmek.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Foruma Git: