• 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
 • Konular159
 • Mesajlar160
 • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_10.jpg]

Lol Taktik savaşları Rehber İtemler Sınıflar Kombolar


Bu konuyu okuduktan sonra, TFT hakkında hiçbir şey bilmeyen herkes rahat bir şekilde oynayabiliyor olacaktır. Hemen konumuza geçelim..


İtemler ve Bütün Kombinasyonları

Oyunda bulunan bütün temal eşyaları ve açıklamalarını. Bu temel eşyaları hangi kombinasyonlarla birleştirdiğinizde güçlü eşyalar kazanabileceğinizi. Oluşturduğunuz eşyaların özelliklerini, aktif-pasif etkilerini ve hangi şampiyonlarda kullanılırsa daha güçlü olacağını anlatacağım. İyi okumalar dilerim..


TEK KILICI KOMBİNASYONLARI
[Resim: galeri_MTYzN_43.png]


TEK kılıcının yalnız başına işlevi, verdiğiniz şampiyonun saldırı gücünü +15 arttırır. Herhangi bir aktif ya da pasife sahip değildir.

1. Kombinasyon: TEK Kılıcı + TEK Kılıcı = Ölüm Kılıcı
İşlev: Bu eşyayı verdiğiniz şampiyon, bir katletmeye yardımcı olursa; turdaki savaş boyunca +30 Hasar kazanır. Bu özellik her tur yalnızca bir defa kullanılabilir. Aktif bir şekilde hasar veren şampiyonlar için kullanabilirsiniz. Özellikle menzilli şampiyonlarda işe yarayacaktır.

2. Kombinasyon: TEK Kılıcı + Nişancı Yayı = Dev Katili
İşlev: Bu eşyayı kullanan şampiyon, saldırdığı rakibin mevcut can değerinin %12 kadarını, attack damage yani fiziksel hasar olarak yansıtır. Özellikle Suikastçi şampiyonlar için kullanılır, tank şampiyonlara karşı çok güçlü bir silahtır.

3. Kombinasyon: TEK Kılıcı + Aşırı Büyük Sopa = Hextech Silahkılıç
İşlev: Her şampiyon için kullanılabilen bir eşyadır. Yani karışık (hybrid) olarak geçer. Şampiyon hangi saldırı saldırıyı yaparsa yapsın (düz vuruş veya yetenek atışı), verdiği hasarın %25 kadar sağlığı iyileşecektir.

4. Kombinasyon: TEK Kılıcı + Tanrıça'nın Gözyaşı = Shojin'in Mızrağı
İşlev: Verdiğiniz şampiyoni herhangi bir yetenek atışı yaptıktan sonra. İsabetli olarak yaptığı düz vuruşların her biri, azami mana değerinin %18 kadarını yenileyecektir. Çok fazla mana tüketeten ve yetenek gücü kullanan şampiyonlarda kullanmanızda fayda var. Özellikle Rakan, Ashe, Soraka, Lulu, Ezreal, Thresh gibi şampiyonlarda kullanmanız daha iyi olur.

5. Kombinasyon: TEK Kılıcı + Zincir Yelek = Koruyucu Melek
İşlev: Bu eşyaya sahip olan şampiyon öldüğünde, zaman durur ve şampiyon bütün engelleme etkilerinden kurtulmuş bir biçimde 400 canla tekrar doğar. Çok fazla kastığınız şampiyonlar için bu eşyayı tercih edebilirsiniz. Neeko, Yasuo, Shaco, Kayle, Fizz, Gangplank, Darius, Jayce, Jhin, Irelia, Syndra, Jinx gibi şampiyonlarda muhteşem işler yapıyor.

6. Kombinasyon: TEK Kılıcı + Negatron Pelerini = Kanasusamış
İşlev: Kanasusamış eşyası normal oyundakinden fazla bir farklılık göstermiyor. Verdiğiniz şampiyon, düz saldırılarıyla verdiği hasarın %35 kadarıyla iyileşir. Shaco, Irelia üzerinde güçlü oluyor.

7. Kombinasyon: TEK Kılıcı + Dev Kemeri = Zeke'nin Sancağı
İşlev: Bu bir destek eşyasıdır. Bu eşyaya sahip şampiyonla aynı sırada ve çevresindeki hücrelerde bulunan şampiyonlar, tur boyunca %30 saldırı hızı ile savaşırlar. Karma üzerinde kullanılması önerilir.

8. Kombinasyon: TEK Kılıcı + Spatula = Mahvolmuş Kralın Kılıcı
İşlev: Genel olarak kılıç kullanan şampiyonlar üzerinde kullanılması gereken bir eşyadır. Verdiğiniz şampiyon "kılıç ustası" özelliğini kazanarak daha fazla hasar ve daha seri saldırılar yapar. Fiora üzerinde iyi gider.

9. Kombinasyon: TEK Kılıcı + İdman Eldiveni = Ebedi Kılıç
İşlev: Verdiğiniz şampiyon bütün saldırılarında %100 kritik şansı kazanır.
NİŞANCI YAYI KOMBİNASYONLARI


[Resim: galeri_MTYzN_44.png]


Nişancı yayı tek başına, şampiyonun saldırı hızını %15 değerinde arttırıyor. Fiora üzerinde kullanılması önerilir.
Yukarıda tanıttığım bazı kombinasyonları yazmayacağım, kombinasyonların açıklamaları giderecek azalacaktır. Aynı eşyalardan tekrar bahsetmeye gerek olmadığından, bazı atlamalar yapacağım.

1. Kombinasyon: Yukarıda zaten açıklaması mevzut.

2. Kombinasyon: Nişancı Yayı + Nişancı Yayı = Bombardıman Topu
İşlev: Kullandığınız şampiyonun menzilli bir şampiyon olması gerekiyor. Şampiyonun aktif menzilini, %200 oranda yükseltir. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna vurmasını sağlar. Kayle, Graves üzerinde çok güçlü oluyor.

3. Kombinasyon: Nişancı Yayı + Aşırı Büyük Sopa = Guinsoo'nun Hiddeti
İşlev: Normal saldırıların, saldırı hızına %5 ilave yapar. Bu etki tur boyunca yalnızca bir defa birikebilir.

4. Kombinasyon: Nişancı Yayı + Tanrıça'nın Gözyaşı = Statikk Hançer
İşlev: Verdiğiniz şampiyonun normal saldırıları her defasında artış gösterir. Artış oranı: 3.0/4.0/5 Aynı zamanda şampiyonun, her 3. saldırısı ekstra 80 büyü hasarı ile rakibin canını alır. Xayah üzerinde kullanılması ekstra güçlüdür.

5. Kombinasyon: Nişancı Yayı + Zincir Yelek = Titanın Azmi
İşlev: Eşyayı kullanan şampiyon her hasar aldığında %2 kadar birikme olur. Bu birikme tur başına maksimum defa defa olur. Birikme %50 olduğunda şampiyon +25 büyü direnci ve zırh kazanır, aynı zamanda cüssesi de bir hayli büyür .Xin Zhao, Annie, Rumble, Fizz, Poppy gibi şampiyonlarda özelliği optimum seviyede kullanabilirsiniz.

6. Kombinasyon: Nişancı Yayı + Negatron Pelerini = Runaan'ın Kasırgası
İşlev: Menzilli şampiyonlara verdiğinizde, bu şampiyonların yakınında bulunan rakiplere de düz vuruşlar giderek; mevcut saldırı gücünün %70 kadarını yansıtır. Ashe, Lucian, Caitlyn üzerinde kullanılması önerilir.

7. Kombinasyon: Nişancı Yayı + Dev Kemeri = Zz'Rot Kapısı
İşlev: Verilen şampiyon öldürüldüğünde, şampiyonun leveline bağlı olarak 1000.0/2000.0/3000 cana sahip bir yaratık doğar ve savaşmaya devam eder. Jarvan IV, Neeko, Poppy üzerinde güçlüdür, bunlarda kullanabilirsiniz.

8. Kombinasyon: Nişancı Yayı + Spatula = Casus Pençesi
İşlev: Kullanıcı bir anda görünmez olabilir ve hasar almaz. Sadece tek bir şampiyonda kullanılabilir. Suikastçileri tercih etmeniz daha iyi olur.

9. Kombinasyon: Nişancı Yayı + İdman Eldiveni = Son Fısıltı
İşlev: Herhangi saldırı gücü şampiyonu kritik vuruş ile hasar verdiğinde, rakibinin zırhını %90 düşürür.AŞIRI BÜYÜK SOPA KOMBİNASYONLARI

[Resim: galeri_MTYzN_45.png]


Tek başına büyücü bir şampiyon üzerinde kullanıldığında şampiyonun mevcut büyü hasarına %20 yetenek gücü daha ekler.

1 Kombinasyon: Açıklaması yukarıda mevcut.

2. Kombinasyon: Aynı şekilde açıklamasını yukarıda yaptım.

3. Kombinasyon: Aşırı Büyük Sopa + Aşırı Büyük Sopa = Rabadon'un Şapkası
İşlev: Büyücü bir şampiyonda kullanılması takdirinde toplam yetenek gücünü %50 arttırır. Bu eşyayı son eşya olarak tercih etmenizde fayda vardır. Oldukça pahalı ve bütün büyü kaynaklarına etkili olduğundan dolayı, en son kullanıldığında daha etkili oluyor. Gangplank, Ekko, Darius, Xerath, Aurelion Sol gibi şampiyonlarda çok etkili.

4. Kombinasyon: Aşırı Büyük Sopa + Tanrıça'nın Gözyaşı = Luden'in Feryadı
İşlev: Eşyayı kullanan büyücü şampiyon, herhangi bir yetenek atışı yaptığında ilk çarpan rakip ekstra hasar alır ve çevresinde bulunan maksimum 3 rakibe de; kullanan şampiyonun leveline bağlı olarak 150.0/175.0/225 büyü hasarı verir. Twisted Fate, Lux, Ziggs gibi yetenek atışı kullanan şampiyonlarda daha etkili.

5. Kombinasyon: Aşırı Büyük Sopa + Zincir Yelek = Demir Solari'nin Broşu
İşlev: Kullanan şampiyonla aynı satırda bulunan veyahut çevresinde bulunan şampiyonlar 8 saniyeliğine, kullanan şampiyonun leveline bağlı olarak 250.0/275.0/350 gerçek hasar engelleyen kalkana sahip olur.

6. Kombinasyon: Aşırı Büyük Sopa + Negatron Pelerini = İyon Kıvılcımı
İşlev: 2 birim yakındaki rakiplerin büyü direncini belirli bir miktar azaltır. Aynı zamanda yetenek kullanan bütün rakiplere elektirik vererek hasar atar. Rakipler mevcut mana değerlerinin %225 oranında büyü hasarı alır. Rakan, Kassadin, Jayce, Wukong, Vi, Cho'Gath, gibi şampiyonlarda ekstra etkili.

7. Kombinasyon: Aşırı Büyük Sopa + Dev Kemeri = Morellonomikon
İşlev: Eşyayı kullanan şampiyon veriği hasar ile birlikte rakip şampiyonu 10 saniye süresince canının %27 oranıyla gerçek hasar atar. Hasar verilen süre boyunca, bütün iyileştirme etkileri belirli oranda azalır. Neredeyse bütün şampiyonlarda kullanabilirsiniz.

8. Kombinasyon: Aşırı Büyük Sopa + Spatula = Patlayıcı Uzmanı Bombası
İşlev: Kullanan şampiyon, patlayıcı uzman adında bir aktif özellik kazanır. Kai'sa üzerinde kullanıldığında daha etkili oluyor.

9. Kombinasyon: Aşırı Büyük Sopa + İdman Eldiveni = Mücevherli Eldiven
İşlev: Şampiyonun her yeteneği ekstra kritik hasar atar. Ekko, Darius, Ahri üzerinde kullanıldığında ekstra güç kazanıyor.TANRIÇA'NIN GÖZYAŞI KOMBİNASYONLARI

[Resim: galeri_MTYzN_46.png]


Tek başına kullanıldığında şampiyona ekstra +15 mana ekliyor.

1.-2. ve 3. kombinasyonları üstte zaten açıkladım.

4. Kombinasyon = Tanrıça'nın Gözyaşı + Tanrıça'nın Gözyaşı = Seraph'ın Şefkati
İşlev: Şampiyon, hangi yeteneğini kullanırsa kullansın hemen ardından +20 mana kazanır. Çok fazla mana tüketen şampiyonlar üzerinde etkili.

5. Kombinasyon: Tanrıça'nın Gözyaşı + Zincir Yelek = Donmuş Yürek
İşlev: Yakın çevrede bulunan rakiplerin saldırı hızlarını %50 kadar düşürür. Birinci donmuş yürekten sonra verdiğiniz her donmuş yürek, bu etkinin mesafesini arttırır. Wukong, Vi yakın dövüşçü olduğundan daha aktif kullanılabilir.

6. Kombinasyon: Tanrıça'nın Gözyaşı + Negatron Pelerini = Lütuf Kadehi
İşlev: Şampiyon her yetenek kullandığında yakınındaki takım arkadaşlarına ve kendisine 20 mana kazandırır. Sona, Soraka, Blitzcrank, Zoe, Ahri, Syndra alan etkili şampiyonlar olduğundan daha iyi oluyor.

7. Kombinasyon: Tanrıça'nın Gözyaşı + Dev Kemeri = Kefaret
İşlev: Eşyanın sahibi olan şampiyon öldürüldüğnde, takım arkadaşları 800 can kazanır. Kırılgan şampiyonlar üzerinde kullanılabilr.

8. Kombinasyon: Tanrıça'nın Gözyaşı + Spatula = Yıldız Muhafızı Tılsımı
İşlev: Eşyayı kullanan şampiyon yıldız muhafızı aktif özelliğini kazanıyor.

9. Kombinasyon: Tanrıça'nın Gözyaşı + İdman Eldiveni = Adaletin Eli
İşlev: Şampiyonun düz vuruşları %50 şansa göre kullanan şampiyonun canını yeniler veyahut rakibe ekstra hasar atar.ZİNCİR YELEK KOMBİNASYONLARI

[Resim: galeri_MTYzN_47.png]


Tek başına kullanıldığında +25 zırh ekliyor.

İlk kombinasyonu zaten açıkladım yukarıdan bakabilirsiniz.

5. Kombinasyon: Zincir Yelek + Zincir Yelek = Dikenli Yelek
İşlev: Kritik vuruşlar ile gelen ekstra hasarı almaz. Her 2,5 saniye içerisinde yakındaki bütün rakiplere, şampiyonun leveline göre büyü hasarı verir. Xin Zhao, Shen, Master Yi, Annie, Rumble, Mordekaiser, Poppy, Malphite gibi çoğunlukla yakın, yakın dövüşçü şampiyonlarda daha etkili oluyor.

6. Kombinasyon: Zincir Yelek + Negatron Pelerini = Kılıç Kıran
İşlev: Kullanan şampiyon hangi rakibe düz vuruş atarsa; o rakip, %25 şansla 3 saniye boyunca düz vuruş atamaz hale geliyor.

7. Kombinasyon: Zincir Yelek + Dev Kemeri = Kırmızı Güçlendirme
İşlev: Düz vuruş atıldığında, rakip şampiyon 10 saniye boyunca yanar. Bu süreçte iyileştirme etkileri azalır. Menzilli şampiyonlarda daha etkili oluyor.

8. Kombinasyon: Zincir Yelek + Spatula = Asi Madalyonu
İşlev: Sahip olan şampiyon, asi adında aktif özellik kazanır.

9. Kombinasyon: Zincir Yelek + İdman Eldiveni = Sükûnet Örtüsü
İşlev: Bu eşya biraz da olsa rakibe de fayda sağlıyor. Tur başladığında bir ışın atarak karşısına çıkan bütün rakipleri bir süre boyunca susturuyor. Bu susturma süresince manalarını %40 arttırıyor.NEGATRON PELERİNİ KOMBİNASYONLARI

[Resim: galeri_MTYzN_48.png]

Tek başına kullanıldığında şampiyona +25 büyü direnci sağlar.

İlk 5 kombinasyonu yukarıda detaylı olarak açıkladım, buraya kadar incelediyseniz zaten görmüşsünüzdür [Resim: blobgrin-png.134624]

6. Kombinasyon: Negatron Pelerini + Negatron Pelerini = Ejder Pençesi
İşlev: Aktif olarak alınan büyü hasarının %50 kadarını engeller. Xin Zhao, Mordekaiser, Jayce, Cho'Gath gibi çoğunlukla menzilsiz şampiyonlar daha etkili.

7. Kombinasyon: Negatron Pelerini + Dev Kemeri = Karayel
İşlev: Tur başında rakip tarafa bir hortum yaratır. Bu hortumun çarptığı şampiyonlar 5 saniye boyunca savaşta deaktif hale gelir. Çoğunlukla destek şampiyoları üzerinde kullanılırsa daha çok verim alınır.

8. Kombinasyon: Negatron Pelerini + Spatula = Semavi Küre
İşlev: Aktif olarak semavi adı verilen aktif bir yetenek kazandırır. Şampiyona özeldir.

9. Kombinasyon: Negatron Pelerini + İdman Eldiveni = Cıva
İşlev: Bu eşyaya sahip şampiyon turun başında 15 saniye boyunca hiçbir şekilde susturulamaz, sabilenemez ve herhangi bir etkiden etkilenmez hale gelir. Çok fazla geliştirdiğiniz, güçlü şampiyonlar üzerinde kullanabilirsiniz.DEV KEMERİ KOMBİNASYONLARI

[Resim: galeri_MTYzN_49.png]


Tek başına kullanıldığında şampiyona +200 can sağlar, kırılgan ama çok hasar atan şampiynolarda kullanabilirsiniz. Örnek: Fiora

İlk 6 kombinasyonun açıklamaları yapıldı.

7. Kombinasyon: Dev Kemeri + Dev Kemeri = Warmog'un Zırhı
İşlev: Şampiyon, her saniye eksik can değerine oranla %5 can yenilemesi yapar. Bu can yenilemesi maksimum 150'dir. 150 can yeniledikten sonra yenileme yapmayacaktır. Shen, Malphite, Cho Gath gibi can değerleri yüksek şampiyonlarda inanılmaz iş yapar.

8. Kombinasyon: Dev Kemeri + Spatula = Koruyucu Zırhı
İşlev: Şampiyon, koruyucu adın aktif olarak kullanılan bir yetenek kazanır.

9. Kombinasyon: Dev Kemeri + İdman Eldiveni = Kapan Pençe
İşlev: Şampiyon, rakipten gelen ilk yeteneği ne olursa olsun engeller. Bu yeteneğini engellediği şampiyonu 4 saniye boyunca deaktif hale getirir.İDMAN ELDİVENİ KOMBİNASYONLARI

[Resim: galeri_MTYzN_50.png]


Yalnız olarak kullanıldığında, %10 kritik vurma şansı ve belirli bir savunma şansı verir.

Baştan 7 tane kombinasyonu açıklamış bulunuyorum.

8. Kombinasyon: İdman Eldiveni + Spatula = Sonsuz Karanlık'ın Yüreği
İşlev: Sonsuz karanlık adı verilen aktif özellik kazandırır.

9. Kombinasyon: İdman Eldiveni + İdman Eldiveni = Hırsız Eldiveni
İşlev: Bu diğer eşyalara göre farklı bir eşyadır. Kullanan şampiyon, rakibin eşyalarına göre, rastgele 2 adet eşya alır. Eşyaların gücü şampiyonun seviyesine göre değişiklik gösterir. Bu eşya için en az üç adet boş yuva gerekiyor.

Not: Spatula hakkında herhangi kesin bir bilgi yok. Spatula ile yapılan bütün kombinasyonları anlattım. Ayrı bir şekilde anlatacağım kombinasyon kalmadı.Sınıflar ve Kombolar

Öncelikle sizlere şampiyonların tier listi hakkında açıklamalar yapayım.


Resimde gördüğünüz gibi her şampiyon belli bir seviyeye kadar çıkabiliyor. Bu kısmı iyi düşünmelisiniz, aksi takdirde yükseltilemeyen bir şampiyon alıp; erken sahayı iyi bir şekilde atlatsanız bile geç safhada işler değişip, ard arda oyun kaybederseniz ve sonucunda elenirsiniz. Erken safha için tier 1 şampiyonlar gerçekten güçlü olabiliyor lakin söylediğim gibi sadece erken safha için.


 
 
Görselden şampiyonların sınıflarını ve kökenlerini inceleyebilirsiniz. Sizlere bu sınıfların bütün özelliklerini tek tek açıklayacağım.
Suikastçi
Suikastçı şampiyonlar şöyle:
 • Kha’Zix
 • Pyke
 • Zed
 • Katarina
 • Evelynn
 • Rengar
 • Akali
Suikastçi etkisini aldığınızda, takımınızda bulunana suikastçi şampiyonlar tur başındaki konumlarının tam ters istikametine sıçrayarak, rakiplerin arkasına konumların. Takımdaki suikastçi sayınız ne kadar fazla ise düz vuruşların kritik hasarı bununla doğru orantılı olarak artış gösterir.
Kılıç ustası
Kılıç Ustası şampiyonlar şöyle:
 • Fiora
 • Shen
 • Aatrox
 • Gangplank
 • Draven
 • Yasuo
Bu etkiyi sayesinde şampiyonlar, saniye içerisinde daha fazla düz vuruş atma özelliği kazanır. Ne kadar fazla kılıç ustası kullanırsanız, ona göre bu etki de artacaktır. Oyunun yapması en zor destesidir. Zor olmasının sebebi ise, şampiyonlarının nadir ve pahalı olması. Çok güçlü bir destek olduğundan dolayı, rahat bir şekilde oyun kazandıracaktır.

Dövüşçü
Dövüşçü şampiyonlar şöyle:
 • Warwick
 • Rek’Sai
 • Blitzcrank
 • Volibear
 • Cho’Gath
Ne kadar dövüşçü şampiyona sahip olursanız; şampiyonlarınız o kadar ilave can kazanır. Destenizde daha fazla dövüşçü bulundurarak, ilave can oranını yükseltebilirsiniz. Araya kırılgan ama güçlü şampiyonlar iliştirip, çok güçlü bir destek yaratabilirsiniz. Tank şampiyonlar katarsanız pek bir fayda sağlayamayacaktır. Tanklar zaten can oranları ve zırh değerleri yüksek olduğundan ötürü, daha fazla can onlara fayda sağlamaz.
 
Elementalist
Elementalist şampiyonlar şöyle:
 • Lissandra
 • Brand
 • Kennen
 • Anivia
Büyücü kompozisyonları için inanılmaz güçlü olan bir sınıftır. Büyücüler çok hasar atar lakin fazla mana tükettiği için pek tercih edilmez. Bu desteyi yapmayı başarırsanız, büyücü şampiyonlarınız çok fazla mana kazanacaktır, bu sayede güçlü ve tükenmez bir ordu kurabilirsiniz.

Muhafız
Muhafız şampiyonlar şöyle:
 • Leona
 • Braum

  Bu şampiyonları takımınıza ekleyerek, çatışma başında ve sonunda; çevresinde takım arkadaşlarına ekstra zırh vermesini sağlayabilirsiniz. Oyun başında yakalarsanız, çok güçlü olabilir.

Şövalye
Şövalye şampiyonlar şöyle:
 • Darius
 • Garen
 • Mordekaiser
 • Poppy
 • Sejuani
 • Kayle

  Bu destenin pasif özelliği, düz vuruşları savurma şansı sağlamasıdır. Eğer rakiplerinizde çok fazla nişancı var ise, bu desteyi kurarak rahat bir şekilde turları kazanabilirsiniz. Ne kadar azla sövalye kullanırsanız, savuşturma şansı artış gösterecektir.

Kolcu
Kolcu şampiyonlar şöyle:
 • Vayne
 • Varus
 • Ashe
 • Kindred

  Bu bir nişancı destesidir. bildiğiniz üzre nişancıların saldırı hızı onlar için çok önemli. Ne kadar hızlı vururlarsa, rakip takımı o kadar kısa sürede eritebiliyorlar. Özellikle tanklara karşı çok güçlüdür. Nişancı sayınız arttıkça, destenin gücü de artacaktır.

Şekil Değiştirici
Şekil Değiştirici şampiyonlar şöyle:
 • Elise
 • Shyvana
 • Gnar
 • Nidalee
 • Swain

  Ultileri veyahut farklı yetenekleriyle, şekil değiştirebilen şampiyonlar; tur esnasında bu yeteneklerini kullandığında ekstra can kazanıyorlar. Suikastçilere karşı güçlü bir destedir.

Büyücü
Büyücü şampiyonlar şöyle:
 • Kassadin
 • Ahri
 • Lulu
 • Veigar
 • Morgana
 • Karthus
 • Aurelion Sol

  Büyücü kökenli şampiyonlar, yetenek kullandıklarında ekstra mana kazanırlar. Bu desteği kurarak, büyücü şampiyonlarınızın daha fazla yetenek hasarı atmasını sağlayabilirsiniz. Şampiyonların sayısıyla doğru orantılı bir şekilde, yetenek hasarı da artacaktır.

Kostümlerle oluşturulmuş özel takım sinerjilerini inceleyelim. Bu kısım yeni güncellemelerle eklenmiş, ben de net olarak nasıl işlediğini bilmiyorum lakin kaynaklardan derlediklerimi sizlere aktarmaya çalışacağım. Yanlışlarımı yorumlarda detaylı olarak belirtirseniz, düzenleyebilirim.

Semavi


Bu bonustan, sadece takımda eşyaya sahip olan şampiyonlar faydalanabilir. Eşyası olan şampiyonlar, ekstra can ve saldırı gücü artışı yakalar.

Takımda bulunan herhangi bir şampiyon öldüğünde, diğer takım arkadaşlarına ekstra hasar vermelerini sağlar.


Tura başladıklarında, resimde gördüğünüz şampiyonlar aynı Voltran çizgi filmindeki gibi birleşerek tek bir bütün haline gelir. Çok op bir özellik olmuş!Takımdan herhangi bir şampiyon yeteneklerinden birisini kullandığında, diğer şampiyonlar da mana kazanıyor. Bu sayede sonsuz bir mana döngüsü yaratabilirsiniz.


Tur başlarında asi şampiyonlar 8 saniyelik bir hasar emici kalkan; bunun yanında ekstra hasar vermelerini sağlayan özellik kazanıyorlar.


Rakip şampiyonlar arasında yarı canın altına inen bir şampiyon var ise Valkyr şampiyonlar bu rakibe kritik hasar atarak çabucak katledebilirler.

Hiçlik YaratığıBütün hiçlik yaratıkları gerçek hasar vurarak, zırh ve büyü direncini yok sayıyor.

MistikGördüğünüz şampiyonlar mistik olarak geçiyor. Bu şampiyonlar genellikle büyücülere karşı güçlü, takım halinde ekstra büyü direnci kazanıyorlar.

Patlayıcı UzmanıPatlatmayı çok seven bu şampiyonlar, herhangi bir patlatma yeteneği ile hasar verdikleri rakipler 2,5 saniye boyunca sersemletiyor ve savaşta deaktif hale getiriyor.

ÖncüAdından da anlaşılacağı üzre, bu şampiyonlar aynı Osmanlı İmparatorluğu'ndaki "Deliler" gibi en öf saflara konulduğunda; zırh değerleri çok fazla artıyor. bu şampiyonlar inanılmaz tank hale gelebiliyorlar.

TetikçiBu grubun çok değişik bir özelliği var. Özellik aslında çok basit ve hoş, etkili olup olmadığına siz karar verin. Bu şampiyonlar her 4 vuruş atığında ek olarak rastgele bir rakibe 1 vuruş daha yapıyor. Bu ek vuruş, şampiyonların düz vuruşlarıyla aynı hasarı atıyor.Rehber de daha fazla detaylandırıp, kafa karıştırmak istemedim, genel olarak önemli her kısmı anlattım. Bu rehber ile birlikte sıfırdan TFT oynamaya başlayabilirsiniz.
İyi forumlar!
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  League of Legends Evolut Client Hack v6.6 (Skin Changer ve DAHASI !!!!) BAMBAM.INC 0 1,252 21-02-2023, 0:44:55
Son Mesaj: BAMBAM.INC
  LoL Meta Heroları, Elo Kasma Rehberi mroz85 0 124 05-11-2022, 17:29:47
Son Mesaj: mroz85
  League Of Legends Taktik Savaşları İtemleri mroz85 0 99 05-11-2022, 17:27:42
Son Mesaj: mroz85
  LoL Taktik Savaşları Kökenler ve Sınıflar (Mini Rehber) mroz85 0 86 05-11-2022, 17:16:25
Son Mesaj: mroz85
  League Of Legends'te Kombolar Nasıl Yapılır? STRAKE 1 105 11-10-2022, 1:34:03
Son Mesaj: Despair

Foruma Git: