mroz85
Lol Sırada Bekleniyor Hatası ÇÖZÜM
0
39
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_42.png]

Lol Sırada Bekleniyor Hatası ÇÖZÜM


Son zamanlarda sık sık karşılaşılan bu hatanın kaynağını tespit etmeye çalıştım ve olası çözümü sizlere sunacağım.


Arkadaşlar görselde de gördüğünüz üzre, sırada bekleniyor; mevcut konum 9000, ortalama bekleme süresi falan fistan gibi saçma bir uyarıyla karşılaşıyoruz. Son zamanlarda sık sık yaşanan bu problem Riot Games'in en iyi oyunu olarak adlandırdığı oyunun, oyuncu kitlesini bir haylı gıcık ediyor.
Sorun yüksek ihtimalle Riot Games'in Türkiye sunucularında yaşanan aksaklıktan dolayı olduğu düşünülüyor. Herhangi bir bug veyahut yazılımsal bir arızadan dolayı, trafikler çok yoğunlaşıyor. Oyun çok popüler olduğundan ötürü, ayrıca bu sıralar herkes evinde olduğu için daha fazla giriş yapıyor. Haliyle girişlerde yüksek bir yoğunluk oluyor, buna bir de sunucu sorunları eklenince böyle bir hatayla karşılaşılması muhtemel bir hal alıyor. Riot Games'in yakında zamanda bu problemi çözeceğine eminim.

[Resim: galeri_MTYzN_9.jpg]


Bu problem çözülene kadar ne yapmalıyız?

Söylediğim gibi sorun yoğunlaşan bir trafik sorunu gibi geldi gözüme. Türkiye sunucuları düzeltilene kadar, bu sorun ile karşılaşınca; biraz bekleyip oyuna tekrar giriş yapmayı deneyin. Bu ekranda kesinlikle beklemeyin, bu ekranda beklerseniz, bu süreç hayatınızın sonuna kadar sürebilir. League OF Legends ve Riot Games clientlerini tamamen kapatıp, bir 10-15 dakika bekleyip giriş yapmayı deneyin. Hata yüksek ihtimalle çözülecektir. Eğer çözülmezse, tekrar kapatın ve bu bekleme süresini biraz daha uzun tutun. Riot Games yakın zamanda resmi bir açıklama ile bu sorunu çözdüklerini belirtecektir.

Ayrıca League of Legends gibi dünya üzerinde milyonlarca oyuncusunun bulunduğu oyunun bu şekilde bir sunucu problemi yaşaması çok enteresan. Bunu da corona-virüse bağlayanlar illaha ki olacaktır lakin sorun kesinlikle bununla alakalı değildir, yüksek ihtimalle makinalarda herhangi bir arıza olmuş olabilir. Bir dünya paraları var yeni bir makina kuruversinler veyahut yeni bir internet ağı inşa ettirsinler. Türk oyunculardan bir dünya para kaldırıyorlar, bu kadarını onlara borçlular diye düşünüyorum.Hatayı yaşayan arkadaşlar, yorum atarak bildirebilir. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Eğer bu çözüm işinize yaradıysa, belirtmeyi unutmayınız.
İyi oyunlar!
Bunu ilk beğenen sen ol.


Foruma Git: