mroz85
Lol Pyke
0
200
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_31.jpg]

Lol Pyke


Merhaba forumun değerli üyeleri, bu konumda size League Of Legends'a yeni gelmiş olan şampiyon "Pyke" hakkında bilgi vereceğim.

Pyke League Of Legends'a yeni gelmiş eğer güzel bir şekilde oynanabilirse farklar yaratabilecek bir şampiyondur. Pyke bir destek şampiyonudur. Pyke ile oynarken hem takım arkadaşınızı koruyup yardım edebilir hemde karşıdaki rakibiniz üzerinde baskı kurarak onu etkisiz hale getirebilirsiniz, çift yönlü olması beni sevindirdi çünkü şampiyon sizin oynayış şeklinize göre bir düzene girebiliyor. Pyke'ı oynamadan önce "League Of Legends"in sayfasından tanıtımını ve hikayesini dinlemenizi öneririm.

Pyke Yetenekleri


[Resim: galeri_MTYzN_114.png]

Pyke savaştayken rakiplerinden hasar aldığında kaçabilirse aldığı hasar kadar canı tekrardan yenilenir. Pyke diğer kaynaklardan ilave azami can kazanmaz onun yerine ilave SG kazanır. Pyke'ın bu şekilde bir yeteneği olması şampiyonu oynamayı bilen bir kişi için dönüm noktası olabilir. Pyke bu pasifi sayesinde savaş ortasındayken canı azaldığı zaman uzaklaşır ve canı dolduğu zaman geri gelerek savaşa hızlı bir şekilde devam edebilir. Bu sayede takım arkadaşı ile birlikte rakipler üzerinde baskı kurabilirler.


[Resim: galeri_MTYzN_115.png]

Pyke bu yeteneğini kullandığı zaman eğer direk yeteneğin olduğu tuşa basıp çekerseniz karşıdaki rakibinize fiziksel hasar verir. Eğer basıp çekmek yerine basılı tutarsanız rakibe daha fazla hasar verir, rakibi size doğru çeker, rakibi saniyeliğine %90 yavaşlatır. Ben çoğunlukla basılı tutmanızı tercih ederim eğer bu şekilde olan (kendine çekme yeteneği olan) şampiyonlara eliniz yatkınsa daha fazla hasar verebilir, rakibi kendinize çekebilir ve yavaşlatabilirsiniz buda size rakibi öldürme fırsatı verir.

[Resim: galeri_MTYzN_116.png]

Pyke bu yeteneği kullandığı zaman kamuflaja bürünür ve saniyeliğine gittikçe azalan bir hareket hızı kazanır. Pyke rakiplerin görüş mesafesinin dışında durduğu zaman rakip tarafından görülmez ve eğer yetenek kullanırsa kamuflajdan çıkılır. Savaş ortasındayken bu yetenek sayesinde rakiplerden aldığınız hasarı hızlıca doldurabilir ve takım arkadaşınıza yardım etmeye dönebilirsiniz.

[Resim: galeri_MTYzN_117.png]

Pyke ileri atılarak arkasında bir hortlak bırakır ve hortlak kısa bir süre sonra pyke geri döner, arada kalan şampiyonlara fiziksel hasar verir ve sersemletir. Bu yetenek kombolarla birlikte çok güzel bir şekilde kullanılabilir.

[Resim: galeri_MTYzN_118.png]

Pyke bu yeteneğini kullandığında rakiplerin üstüne atlayarak canları düşük olanları öldürür, bu durumda pyke yeteneğini tekrar kullanabilir ve asist yapan şampiyonlara fazladan altın verir. Pyke bu yeteneğini kullandığı zaman canları fazla olan şampiyonlar yüksek bir hasar vurur ve öldürmez bu durumda yeteneğini tekrar kullanamaz. Pyke'ın bu yeteneği X şeklinde olan bir alanda geçerlidir. Pyke eğer bu yeteneği birden fazla şampiyon üzerinde kullanırsa şampiyonlara teker teker atlayarak canı az olanları öldürür, canı fazla olanlara ise yüksek hasar vurur.

Pyke'ın Yetenekleri İle Yapılabilecek Kombolar

Kemik Zıpkın + Karanlık Gelgit = Bu yetenekleri eş zamanlı kullandığınız zaman kemik zıpkın yeteneği ile rakibi kendinize çekersiniz ve rakip hareket edemezken karanlık gelgit ile tekrar hareketini engellersiniz ve o arada takım arkadaşınız rakibe sağlam hasar vurabilir. (Birden fazla rakip üzerinde etkisi azabilir fakat takım arkadaşlarınızın kaç kişi olduğuna bağlı o anda yardım gelmiş takım arkadaşınızda olursa işler değişebilir.) Toplu halde geziyorsanız rakip takımda toplu haldeyse aralarından birini kemik zıpkın ile arkanıza çekerek diğerlerine karanlık gelgit yeteneğini kullanabilirsiniz. (5 kişi varken 4 kişi kalmış olur ve karanlık gelgit yeteneği ile de onların hareketini engellerseniz sağlam hasar vurabilirsiniz.)

Kemik Zıpkın + Hayalet Sular = Kemik zıpkın yeteneği ile şampiyonu kendinize çektikten sonra takım arkadaşınızla birlikte hasar vurabilirsiniz, canınız azaldığında hayalet sular yeteneğini kullanarak hem rakibin kaçmasını engelleyecek şekilde önüne geçebilirsiniz hemde canınızı doldurmuş olursunuz. (Takım arkadaşınızla birlikte bu komboyu uygularsanız başarı oranınız artabilir.)

Karanlık Gelgit + Derinlerin İntikamı = Karanlık gelgit ile rakibinizin hareketini engellerken takım arkadaşınızda rakibe vurur azda olsa hasar vurduktan sonra rakibinize derinlerin intikamı yeteneğini kullanarak öldürebilir veya sağlam hasar vurabilirsiniz, bu sayede rakibinizin ölme ihtimali artacaktır. (Bu komboyu çok kişili kapışmalarda da kullanmanızı öneririm çünkü siz karanlık gelgit yeteneğini kullanarak birden fazla şampiyonun hareketini engellersiniz ve takım arkadaşlarınızda o sırada rakiplere hasar vurur eğer rakipler ölmezse derinlerin intikamı yeteneğinizi kullanarak ölme ihtimallerini arttırabilirsiniz.)

Kemik Zıpkın + Hayalet Sular + Karanlık Gelgit = Kemik zıpkın ile şampiyonu kendinize doğru çekebilirsiniz ve takım arkadaşınız hasar vururken hayalet sular yeteneği ile almış olduğunuz hasarı can olarak geri kazanabilirsiniz ve takım arkadaşınızın yanına dönüp hasar vurmaya devam edebilirsiniz, rakibiniz takım kaçacakken karanlık gelgit ile hareketini engelleyebilir ve hasar vurmaya devam edebilirsiniz. (Komboyu çok kişili kapışmalarda da uygulayabilirsiniz fakat sizin yaratılıcığınıza kalmış.)

Kemik Zıpkın + Derinlerin İntikamı = Kemik zıpkın ile şampiyonu kendi tarafınıza çekebilir hatta mümkünse kule altına çekerek sağlam hasar vurabilirsiniz, rakip kaçarken eğer rakip takım arkadaşıyla kaçıyorsa derinlerin intikamı yeteneğinizle birlikte ikisini birden öldürebilir veya sağlam hasar vurabilirsiniz. (Çoklu kapışmalarda bu kombo çok işinize yarayabilir kemik zıpkın yeteneğinizle rakibi kendinize çeker ve takım arkadaşlarınızın ona hasar vurmasını bekleyebilirsiniz, rakip kaçarken diğer rakiplere doğru derinlerin intikamı yeteneğini kullanarak rakipleri öldürebilir veya hasar vurabilirsiniz. O sırada takım arkadaşlarınızda rakiplere hasar vurarak sizi destekleyebilir. Eğer rakiplerden birini öldürürseniz derinlerin intikamı yeteneğinizin süresi sıfırlanır ve şampiyonların üzerine tekrar atlayarak aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Bu sayede rakip takımı çökertme şansınız olabilir.)

Not: Bu kombolar benim düşündüğüm olabilecek kombolardır eğer sizinde düşünceleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Pyke Rün Dizilimi

Pyke'ın Pasifi:

[Resim: galeri_MTYzN_113.png]

Pyke'ın rünlerini yukarıdaki şekilde ayarlayabilirsiniz bu sayede hem ek hasar veren kritik vurabilen bir şampiyon haline gelebilir. Elektrik ver ile rakibinize 3 kere vurduğunuzda 3. vuruşta şimşek çakarak ek hasar vuracaktır bu yüzden rünlerinizi bu şekilde ayarlamanızı tavsiye ederim. (Oynadığınız yere göre rünlerinizi o şekilde ayarlamalısınız.)

Pyke hakkında daha fazla bilgi almak için;
Alıntı:
tr.leagueoflegends.com/tr/game-info/champions/pyke/
Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim umarım size faydalı olacak bir konu hazırlamışımdır, görüşmek üzere!​
Bunu ilk beğenen sen ol.


Foruma Git: