STRAKE
LoL Oyun Modları Nelerdir?
1
52
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Online!
Şuan Online!
STRAKE
Yönetici
Oyun Modları Nelerdir?

League Of Legends'te 4 adet oyun modu vardır bunlar; Sihirdar Vadisi, Uğursuz Koruluk, Aram, Özel Oyun Modu. Bu modların hepsinin farklı farklı özellikleri oynama stilleri vardır. Bu oyun modları hariç yukarıda bulunan küçük bir kısım vardır ve burada; Pvp, Yapay zekaya karşı, Eğitim, Özel Oyun Kur, Özel Oyuna Katıl seçenekleri de vardır.

Pvp: Bu mod dört bölüme ayrılır; Sihirdar Vadisi, Uğursuz Koruluk, Aram, Özel Oyun Modu.

Sihirdar Vadisi oyun modu sıradan olan normal bir moddur. Bu modda oyunun işleyişi yukarıda anlattığım gibi gitmektedir. Sihirdar Vadisi'de kendi içinde dörde ayrılır. Kapalı seçim, Sıralı seçim, Dereceli Tek/Çift, Dereceli Esnek. Kapalı seçim bahsettiğim normal oyun modudur.

Sıralı seçimde iki tane olmak istediğiniz koridoru seçersiniz. İlk seçtiğiniz kesin olmasını istediğinizdir, ikincisi ise birinci seçtiğiniz olmazsa diye yedek olandır. Normal seçimden farkı maç lobisine gitmeden önce herkesin hangi koridorda olacağını bilmesidir ve bu büyük bir avantajdır. Çünkü normal oyun modunda maç lobisinde seçim yapıldığı için kavgalar oluyor, sıralı seçim ile bunun önüne geçilmiştir.

Dereceli oynayabilmek için en az 30 seviye ve 20 şampiyon sahibi olmanız gerekmektedir. Dereceli modu oyunda hangi rütbede olacağınızı belirleyen bir moddur ve Kazanma/Kaybetme oranı çok önemlidir. Bu orana göre sizi oyun bir rütbeye yerleştirir. Oyundaki rütbeler; Bronze, Silver, Gold, Platinium, Diamond ve Challenger'dır. Hiç dereceli oyun oynamamış bir kişinin şartları karşıladıktan sonra on maç oynaması gerekmektedir. Oyun bu on maç sonucunda onu Kazanma/Kaybetme oranına göre bir rütbeye atacaktır. Dereceli Tekli/Çiftli iki kişi ile girebileceğiniz bir moddur. Dereceli Esnek ise arkadaşlarınızla beraber aynı anda dört kişi ile girebileceğiniz bir oyun modudur.

Uğursuz Koruluk oyun modunda 3v3 şeklinde savaşırsınız ve oyun haritası farklıdır.

Aram oyun modunda şampiyonları siz seçmezsiniz ve herkese rastgele bir şekilde verilir, oyun haritası farklıdır.

Özel Oyun Modunda League Of Legends özel modlar oluşturarak belirli bir süreyle onu oynamanıza izin veriyor. Güzel ve değişik oyun modları ortaya çıkıyor bu sayede. Bu oyun modunu biraz daha açmak gerekise size "URF" örnek verebilirim çünkü o tarzda oyun modları daha çok yaygın oluyor.

Yapay Zekaya Karşı modunda tek kişi olarak botlara karşı savaşabilirsiniz.

Eğitim modunda başlangıç ve savaş eğitimi alabilirsiniz.

Özel Oyun modunda siz kendi odanızı kurarak özel oyun oynayabilirsiniz fakat Exp, Altın ve Mavi öz kazanamazsınız
Bunu ilk beğenen sen ol.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Letrakos </>
Yönetici
  • Konular84
  • Mesajlar126
  • Rep puanı 7
Teşekkürler.
Bunu ilk beğenen sen ol.
[- Letrakos -]
[- İletişim -]


Foruma Git: