• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular159
  • Mesajlar160
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_29.jpg]

Lol Akali


Merhaba forumun değerli üyeleri, bu konumda sizlere Lol Akali'den bahsedeceğim.

Akali Nasıl Bir Şampiyondur?

Akali hızlı oynanabildiği zaman farklar yaratabilecek bir şampiyondur. Yetenekleri sayesinde hızlı bir şekilde rakiplerinize hasar verip kaçabilirsiniz. Bu sayede rakiplerinizin koridordaki üstünlüğü düştüğü zaman üstünlüğü kısa bir süreliğine de olsa alabilirsiniz. Bu şekilde devam ederek rakibinize karşı güçlenirsiniz ve koridorda kalıcı bir üstünlük sağlayabilirsiniz.

Akali Nasıl Oynanmalıdır?

Akali hızlı bir şekilde ve bence saldırı hızı ve hasar kasılarak oynanması gereken bir şampiyondur. Akali hızlı olduğu için siz akaliyi hangi eşyaları kasarsanız akaliyi oynama şekliniz kastığınız eşyalara göre değişebilir. Sadece eşyalar değil kastığınız rünlerde önemlidir. Eğer rünleri saldırı hızı ve hasara yönelik kasarsanız akaliyi hızlı bir şekilde oynayabilir ve fazla hasar verebilirsiniz.

Akali'nin Komboları Nelerdir?

Q + W Akali ilk olarak W yeteneğini kullanarak rakibi yavaşlatabilir ve görünmez olur. Ardından Q yeteneği ile de rakibe hasar verebilir. Bu komboyu yaptıktan sonra rakibin canı azalacağı için geri çekilmek zorunda kalacaktır. Rakip geri çekildikten sonra koridorun üstünlüğü kısa bir süre olsa da size kalacaktır.

Q + E Akali ilk olarak Q yeteneğini kullanarak rakibe hasar verebilir ve eğer rakip kendi takımının minyonlarına doğru geri çekilirse E yeteneği ile akali he minyonlara hasar verebilir hem de rakibe hasar vererek geri çekilmesini sağlayabilir.

Q + W + E Akali ilk olarak W yeteneğini kullanarak rakibe hasar verir ve ardından W yeteneği ile rakibi yavaşlatır bu sırada E yeteneğini kullanarak rakibin canını azaltır ve rakibi öldürme ihtimali yakalayabilir.

Q + W + R Akali ilk olarak W yeteneğini kullanarak rakibi yavaşlatır. Ardından Q yeteneğini kullanarak rakibe hasar verir ve R yeteneği ile de eğer rakibin canı az ise rakibi öldürür.

Akali Rün Dizilimi Nasıldır?

[Resim: galeri_MTYzN_111.png]


 Akali'nin rün dizilimini yukarıdaki şekilde yaparsanız Akali hem fazla hasar vurabilecek hem de hızlı olacaktır.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim, görüşmek üzere!​
Bunu ilk beğenen sen ol.


Foruma Git: