mroz85
League Of Legends FPS Arttırma
0
34
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_8.jpg]

Türkiye’nin tartışmasız en popüler oyunlarından birisi olan LOL’de istenen FPS değerlerine sahip olunmadığı zaman oyunda başarı sağlayabilmek neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bu nedenle LOL FPS arttırma yöntemleri pek çok LOL oyuncusunun merakla araştırdığı konular arasında gelmektedir.

LOL FPS Arttırma Yöntemleri


LOL’de maç yaparken akıcı bir şekilde oyun oynayabilmek ve bu sayede oyundan daha fazla keyif alabilmek isteyen kişilere LOL FPS arttırma yöntemlerinden bahsedilebilir. Söz konusu yöntemlerin eksiksiz şekilde uygulanmaları halinde her bir LOL oyuncusunun gönül rahatlığı ile akıcı bir oyun deneyimine sahip olması mümkün hale gelebilir. Buna göre an itibariyle en güncel LOL FPS arttırma teknikleri aşağıdaki gibidir.


l Oyun İçi Ayarları Değiştirme
LOL oynarken FPS değerlerini yükseltebilmek için uygulanabilecek en kolay hamleler arasında ilk sırada oyun içi ayarları değiştirme yöntemi gelir. Bunun için de LOL’un ayarlar kısmında yer alan VIDEO sekmesindeki tüm ayarların bir ya da iki tık alta çekilmesi çoğu zaman yeterli olabilmektedir. Ancak LOL oyunu esnasında ciddi sıkıntılar yaşayan ve 20 FPS’nin altını gören oyuncuların bu aşamada tüm ayarları en alt seviyeye çekmeleri tavsiye edilebilmektedir.LOL FPS arttırmak için grafik ve video ayarlarını minimum seviyeye çekerken Kenar Yumuşatma ve Dikey Senkronizasyon özelliklerini de off konumuna getirmek gereklidir. Tüm bu işlemlere rağmen FPS değerleri arzu edilen seviyeye inmiyorsa da oyunun sahip olduğu çözünürlük ayarları güncellenebilmektedir.


l Ekran Kartını Güncelleme
LOL FPS arttırma yöntemler içerisinde ekran kartı sürücülerini güncellemeden de bahsedilebilir. Zira eski ve yeterince güncellenmemiş olan ekran kartı sürücüleri, oyunla doğru optimizasyonu sağlayamadığı için FPS değerlerinin fazlası ile düşmesine sebebiyet verebilir. Bu durum da hem oyun keyfini azaltır hem de rakipler karşısında oyuncuları dezavantajlı bir hale getirebilir.

Kısacası oldukça mühim bir konu olan ekran kartı sürücülerini güncellemek için yapılması gereken ilk adım internete sahip olunan ekran kartı modelini yazmak ve arama sonuçlarında çıkan en güncel ekran kartı sürücüsünü indirmektir. Bilgisayarında kullandığı ekran kartı modelini bilmeyen bilgisayar kullanıcıları ise Windows + R tuşlarına bastıktan sonra karşılarına çıkan küçük kutucuğa dxdiag yazarak ekran kartı modellerini kolay bir şekilde öğrenebilmektedir.


l Oyun Dışı Değişimler
LOL FPS arttırma yöntemleri içerisinde yer alan oyun ayarlarını düşürme ve ekran kartını güncelleme tekniklerini uygulamış olmalarına rağmen halen daha yeterli seviyede FPS değerine sahip olamayan oyunculara oyun dışında yapabilecekleri bazı değişikliklerden söz edilebilir. Bunun için de CTRL + ALT + DEL tuşlarına basılarak Görev Yöneticisi açılmalı ve bu alanda öncelikler ayarlanmalıdır. Öncelikleri ayarlayabilmek içinse Görev Yöneticisi bölümünden ayrıntılara tıklanmalı ve LOL programının üzerine sağ tıklayarak öncelik ayarla kısmında yer alan Gerçek Zamanlı seçeneği seçilmelidir.

Bu işlemin tamamlanması ile birlikte bilgisayar işlemcisinin büyük bir bölümünü LOL’u düzgün bir şekilde çalıştırmak için harcayacak ve bu da doğal olarak FPS değerlerini normal seviyelere getirecektir.


l Oyun Dosyalarının Onarımı
LOL FPS arttırma yöntemleri içerisinde bir başka yöntem olan oyun dosyalarının onarımından da söz edilebilir. Bunun için de aşağıdaki adımların sırası ile uygulanmaları yeterlidir:


1. LOL açılır ve oyuna giriş yapılır.

2. Girişten sonra sağ üst kısımda yer alan ayarlar simgesine tıklanır.

3. Ekrana gelen genel sekmesinin alt kısmında yer alan Tam Onarım Başlat düğmesine basılır ve onarım başlatılır.

Bozuk dosyaların onarım işlemleri 5 ila 30 dakika kadar sürebilir ve neticede LOL FPS değerleri normal seviyelere getirilebilir.


l Donanım Geliştirmesi
LOL FPS arttırma yöntemlerinin tamamını deneyen ancak yine de istediği sonuçları alamayan LOL oyuncularına ise son olarak donanım geliştirmesi yapabilecekleri söylenebilir. Başka herhangi bir şekilde FPS değerlerini arttıramayan oyuncular, yeni bir işlemci ya da ekran kartı alarak söz konusu problemlerini yüzde yüz olacak şekilde düzeltebilir. Ortalama 600 800 TL civarında bir maliyet getirecek olan bu donanım değişiklikleri ile LOL dışında farklı pek çok oyunun da akıcı bir şekilde oynanması sağlanabilir.


[Resim: galeri_MTYzN_7.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: