mroz85
Gta: San Andreas'tan sonradan kaldırılan 5 özellik
0
58
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):2 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
Merhabalar. Gta: San Andreas'ın güzel bir oyun olduğunu biliyoruz. Üstelik diğer Gta serilerinin bize sunmadığı imkanlarla da bu oyunda karşılaşmıştık. Fakat bunların yanında Gta: San Andreas'tan silinen bazı şeyler de var ki, belki bunlar oyunda olsalardı, oyunun kalitesi daha da artabilirdi. İşte bu konuda o şeylerden 5 tanesini göreceksiniz....

5. Soygunculuk


[Resim: galeri_MTYzN_160.jpg]

Bildiğimiz gibi Gta: Vice City'de soygun yapabileceğiniz mağazalar mevcut. Aslında bu tip mağazalar Gta: San Andreas'da da olacaktı. Fakat nedense oyun son sürüme gelmeden önce bu özellik silindi. Bunun sebebi bilinmiyor. Bunun sebebinin o zamanki Playstation 2 kısıtlamalarından kaynaklanabileceği düşünülüyor.

4. Sarhoş olmak

[Resim: galeri_MTYzN_161.jpg]

Evet oyunda olacak özelliklerden biri de sarhoşluktu. Karakterimiz alkol alabilecek ve uyuşturucu kullanabilecekti. Sarhoş olduğumuzda, etraf ve yürüşümüz komikleşecekti. Bu özelliğin neden kaldırıldığı da tam bilinmiyor. Fakat bu özelliğin oyun piyasaya sürüldükten sonra çıkacak gereksiz tartışmaları önlemek için kaldırıldığı düşünülüyor. Bir diğer görüşe göre, bu özellik gereksiz var sayılmış ve o dönemki bütçe sebebiyle de bu özellik kaldırılmıştır.

3. Köpek balıkları

[Resim: galeri_MTYzN_24.webp]

Evet yanlış okumadınız, basbaya oyunda köpek balıkları olacaktı.... Gta 5'teki gibi Gta: San Andreas'ta da köpek balıklarıyla karşılaşabilirdik. Fakat bu özellikle de kaldırıldı. Neden kaldırıldığı belli olmasa bile, o zamanki sınırlı zaman ve sınırlı kaynakların da bu özelliğin kaldırılması yolundaki bir faktör olduğu düşünülüyor.


2. Alcatraz adası

[Resim: galeri_MTYzN_162.jpg]

Alcatraz adası; eskiden cezaevi olarak kullanılmış gerçek bir adadır. Ve aslında bu adayla Gta: San Andreas'ta da karşılaşabilirdik. Bazılarınızın bileceği üzere oyundaki San Fierro şehri, gerçek şehir olan San Fransisco'dan esinlenilmiştir. Geliştiriciler, San Fierro'yu, San Fransisco'ya benzetmek için oldukça hassas bir şekilde çalışmışlardır. Bazı oyuncular, oyun dosyalarında, San Fierro kıyılarında ortaya çıkacak küçük, isimsiz bir ada üzerinde çalıştıklarını keşfetti. Genel inanışa göre, geliştiriciler burayı Alcatraz adasının bir benzeri şeklinde yapacaklarmış, ve bu hapishane oyunun hikayesinde önemli bir rol oynayacakmış. Fakat burası asla tamamlanmamış. Şu an aklıma geldi de arkadaşlar, belki de Sweet Johnson'u biz bu adadan kurtaracaktık. Olabilir mi sizce?

1. Kaykay

[Resim: galeri_MTYzN_163.jpg]

Evet, oyunda kaykay da olacaktı. Yani araçlardan ilave kaykayla da sokakta dolaşabilirdik. Ayrıca kaykayın oyuncu tarafından bir silah olarak kullanılması da amaçlanmıştı. Mesela bir bisiklet bulamadıysanız, kısa mesafe seyahat edecekseniz kaykay yararlı olurdu. Neden bu özelliğin kaldırıldığı sanırsam bilinmiyor, ama geliştiriciler, oyuncunun araba kullanma olasılığının daha yüksek olduğunu bildikleri için kaykay özelliğini kaldırmış olabilirler. Ki daha sonra kaykay özelliğiyle Bully oyununda karşılaştık. Bu, akıllara, kaykay özelliğinin zaman kısıtlamalarından dolayı kaldırılmış olabileceği ihtimalini getiriyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: