mroz85
Gta: San Andreas Samara gizeminin ilginç ortaya çıkış hikayesi..
0
57
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
Ring Girl (Yüzük kızı) veya TV Hayaleti veya namıdiğer Samara. Gta: San Andreas'ın Türkiyedeki en ünlü, en klasik ve yanlış olduğu en çok bilinen gizemi.

[Resim: galeri_MTYzN_167.jpg]

Yukarıdaki resim size yabancı gelmiyordur. Eğer hatırlamadıysanız, Gta: San Andreastaki kuyudan çıkan kız (Samara) gizemini mutlaka biliyorsunuzdur. Bu gizem klasik, yanlış olduğu bilinen bir gizem. Tüm Türk Gta: San Andreas oyuncularının bileceği bir gizem. Mesela Gta: San Andreasta ormana gitmeye korkarsınız, karşıma Kocaayak (Bigfoot) çıkar mı? diye düşünürsünüz. Yalnız bu kızın çıkacağı söylenen kuyuya gittiğiniz zaman, hiç korkmazsınız. Çünkü epey klasiktir bu kız gözünüzde.

Ama bu gizemin yani bu mitin (efsanenin) ortaya çıkış hikayesi gerçekten çok garip. Kısa tutacağım. Gta: San Andreas Samara miti 2006-da (hem de benim dünyaya geldiğim yıldır) ortaya çıktı. Ve işin çok çok ilginç bir yanı var. Bir Gta: San Andreas oyuncusu oyuna girdi, işte CJ-in oturma odasına, hani şu CJ-in evi var ya hah işte oraya. Biliyorsunuz orda köşede televizyon da var hatta ordan oyun oynuyoruz. İşte o köşedeki televizyonda bir kız silueti görünüyor. Ve bir saniye sonra kayboluyor. Ha bu yalan demeyin çünkü video YouTube-a yükleniyor.

Bu Samara efsanesini başlatan fotoğraf:


[Resim: galeri_MTYzN_168.jpg]

Evet bu fotoğraf Gta: San Andreasta 2006 yılında çekilmiş bir fotoğraf. Arkada kız siluetini görüyorsunuz zaten. Bu olayın videosunu bulamadım.

Yalnız bu olay sonrası işte Samara miti ünleniyor. Hatta 21 Ocak 2007 tarihinde bu kızla ilgili bir video daha yapılmış, ki bu video clickbait olmasına rağmen 109.927 kez izlenmiş:
Yalnız bu Samara olayını YouTube-a 2006 yılında paylaşan arkadaş dışında yani o video dışında Samara mitinin gerçekliğine delil sayılabilecek bir şey yok ortada. Ki oyuncunun arkasında beliren bu siyah kız siluetinin de, yaya spawnı hatası olduğuna inanılıyor. Yani oyunda olan bir aksaklık, hata sonucu CJ-in evinin içerisinde arka tarafta bir yaya spawn oluyor yani doğuyor diye açıklanmış bu olay. Yani böyle olduğuna inanılıyor.

San Fierroda "Tanrı bizimle oynuyor!" tabelasıyla gezen evsiz bir adam figürü var. O figür:


[Resim: galeri_MTYzN_169.jpg]

Ki dikkat ederseniz o karanlık siluet de, bu figüre çok benziyor. Yani yoksa "Yüzük kızı" olarak anılan Samara bir erkek mi? diye de düşünüyor insan o yüzden.

Samara yani Yüzük kızı hakkında 2006-daki video dışında bir kanıt olmadığı için bu mit pek önemsenmiyor. Bugün Samara hâlâ anılıyor yalnız bu gizem amaçlı yapılmıyor, eskileri yad etmek amaçlı yapılıyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: