• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular159
  • Mesajlar160
  • Rep puanı 0
1. Carl Johnson ve Irkçılık

[Resim: galeri_MTYzN_146.jpg]

Oyun çıkmadan önce Rockstar Games, ana karakterin bir siyahi olacağını duyurmuştu. Bu önceki GTA oyunlarına baktığımızda alışılmadık bir durumdu. Karakter siyahi olduğu için medyada ırkçılık olabileceği ihtimali büyük ölçüde tartışıldı. Bunun yapım şirketi için de riskli olabileceği düşünüldü. Fakat ırkçılıkla karşılaşmak şöyle dursun, oyun çıktığında ana karakter fazla benimsendi. Üstelik karakter, diğer GTA karakterleri gibi değildi. Keyfi için adam öldürmüyordu, uyuşturucu kullanmıyordu ve ticaretini yapmıyordu, oyunda sigara içtiği bile görülmüyor. Bu karakter, diğer GTA karakterlerine göre çok masum kalıyordu. Bu sebepten Rockstar bu konuda övüldü. Üstelik, biz oyunda karakterimizle birçok kişi öldürebiliyoruz. İnsanlar bu karakteri öyle benimsediler ki, görevlerle bizim kontrol ettiğimiz halinin alakasız olduğunu söylediler. Şöyle ki, görevlerde arkadaşlarının istekleri dışında genelde masumlara zarar vermezken, bizim yönlendirmelerimiz sonucu araba çalması, adam öldürmesi vs. karakterle uyumsuz olarak karşılandı.

2. Sweet Johnson'ın Şansı[Resim: galeri_MTYzN_147.jpg]

Bir manyağa yakın bir hücrede kalmış olsa da, arkadaşları tarafından ihanete uğramış olsa da, oyunun büyük bir kısmında hapis yatmış olsa da tüm bu çektiği cefalara rağmen aslında Sweet epey şanslı bir karakter gibi görünüyor. Çünkü kanun eliyle, planlı-programlı bir şekilde kurşun sıkılıp da ölmemiş birkaç GTA karakterinden biridir.


3. Kendl Johnson'ın Cazibesi


[Resim: karakter+kendl+johnson+gta+san+andreas.jpg]

C.R.A.S.H. çetesinin ikinci adamı PulaskiCJ tarafından öldürülmeden kısa bir süre önce, CJ'in "son bir isteğin var mı?" sorusuna, "evet, kız kardeşini bir kere becerebilir miyim?" der. Yine Cesar Vialpando'nun iddiasına göre Ryder bir keresinde Kendl'ı tabiri caizse ayartmaya çalışmıştır.


4. Frank Tenpenny'nin Gerçek Kimliği


[Resim: galeri_MTYzN_314.png]


Şüphesiz oyun tarihinin en kötü karakterlerinden biri olan Tenpenny, aslında gerçek bir kişinin oyuna uyarlanmış hali olabilir. Bu konuda üç görüş var. Bunlardan biri benim görüşüm [Resim: blobgrin-png.134624] İlk görüşe göre Tenpenny gerçekte kötü LAPD polis memuru olan Rafael Perez'dir. Bu şahıs zaten Tenpenny'ye oldukça benziyor özellikle eskiden polis olan haline bakarsanız görürsünüz. Bu şahıs da bir polis olmasına rağmen çok sayıda suç ve yolsuzluğa karışmıştır. Üstelik üye olduğu iddia edilen bir sokak çetesi bile var. Üstelik Perez1995 yılında çete karşıtı CRASH birimine katılmıştır. Fakat diğer bir görüş yani ikinci görüşe göre aslında gerçekte David Mack'dir. Bu şahıs da polis haline bakarsanız gerçekten Tenpenny'ye oldukça benziyor. Bu şahıs da LAPD polis memuru olup yine CRASH birimindendir. Yine bu şahıs da yolsuzluklara falan karışmıştır. Arkadaşlar bana sorarsanız evet bu ihtimaller çok kuvvetli gibi duruyor fakat yani bence Tenpenny, kendisini seslendiren Samuel Jackson da olabilir. Yani belki küçük de olsa bir ihtimal. Zaten benziyorlar fakat sebebi bu değil. Arkadaşlar ben eskiden burda bir yazı yazmıştım, San Andreas karakterlerinin seslendirmenleri diye ve fark edenler oldu ki seslendirmenlerle karakterler tip olarak gerçekten benziyor. Wu Zi Mu, Kendl, CJ falan hepsi seslendirmenlerine benziyor. O yüzden küçük de, küçücük de, miniminnacık da olsa bir ihtimal bu da.

5. Big Smoke ile İlgili İki Bilgi


[Resim: galeri_MTYzN_150.jpg]

Big Smoke keldir(hayır ilk bilgi bu değildi). Bu oyunun Beta sürümünde net olarak görülüyor zaten. Buna rağmen berber Old Reece'e saçınızı kestirirseniz onun bazen, Big Smoke için artık saçını kestirmesi gerektiğini dediğini duyabilirsiniz. Fakat buna rağmen Ryder, bu berberin alzheimer olduğunu ima etmiştir. Ayrıca Big Smoke, oyundaki bir radyoda yetimhane inşası sohbeti sırasında kendisinin yetim olduğunu iddia etmiştir. Fakat doğru mudur bilinmez.

6. Rakibim Wi Zi Mu

[Resim: galeri_MTYzN_151.jpg]

Şimdi şu görevi hatırlıyorsunuzdur, Catalina görevlerini. Bu şeytan kadının çektirmediği kalmamıştı. Üstüne bir de sonra Claude'a gitti. Hatta hatırlarsanız o görevde Claude ve farklı kişilerle araba yarışı yapmıştık. Eğer o görevde yarış sırasında Claude'un arabasına(pembe renkli Elegy) dikkat ederseniz, yolcu koltuğunda Catalina da var. Ee tamam da bunun nesi ilginç ve Wu Zi Mu ile ne ilgisi var? Çünkü sürücü koltuğunda Claude yok. Arabayı Wu Zi Mu kullanıyor [Resim: blobgrin-png.134624] Çok ilginç değil mi? Ne alaka yani [Resim: blobgrin-png.134624] Bildiğin arabayı Claude yerine bizim bu reis kullanıyor. Yanına da almış Catalina'yı [Resim: blobgrin-png.134624] Bunu herhalde birçoğunuz bilmiyordu. Yalnız şunu biliyorsunuzdur, bir yarışta da Cesar Vialpando'nun yanında Kendl'ın oyunun Beta sürümündeki hali var. Acaba neden Rockstar böyle yapmış? Yani arabalarla alıp veremediği ne. Dönemin şartları diyeceğim de ne alaka yani. Hata mı acaba? Neden bu hatayı 2 kez yapmışlar orası meçhul.


7. The Truth'ın Gerçek Kimliği

[Resim: galeri_MTYzN_152.jpg]

The Truth hippi tipli bir adam olup, büyükçe de bir marihuana çiftliği var. Bu da onu country-folk müzisyeni Willie Nelson ile benzer kılıyor. Çünkü tip olarak birbirlerine benzemelerinin yanı sıra, William Nelson'ın da bir marihuana kullanıcısı olarak büyükçe marihuana çiftlikleri bulunmaktadır.

8. Cesar Vialpando'nun Gerçek Kimliği ve Seslendirmeni

[Resim: 312-jpg.209808]

Bu karakteri ise Clifton Collins Jr. seslendirmiştir ve karakterin gerçek kimliği de seslendirmeni olabilir. 1997 yapımı 187 filminde karakterin seslendirmeni, karakterle aynı adı taşıyan Cesar Sanchez karakterini oynamıştır. Seslendirmenin bu filmdeki görünüşüyle oyundaki Cesar hayli benzemekte.

9. Büyük Emekçi Catalina

[Resim: 9809a-16263897840369-800.jpg]

Catalina.... Kendisini unutmak ne mümkün. Çatlak kadın, CJ'in tabiriyle "crazy bitch" [Resim: blobgrin-png.134624] Arkadaşlar hatırlarsınız Catalina görevlerini. Hani son görevde gene bağırıp çağırmış ve ayrılalım demişti. Yani hatırlayanlar vardır. Artık sadece iş arkadaşıyız, sadece iş dedi. Sonra da zaten yarışta Claude ile sevgili oldu falan. Sonra gene bize trip atınca biz de doğal olarak, lan sen demedin mi sadece iş diye dedik. O bize ne dedi? "Ben sadece iş" derken seni sevdiğimi kastettim salak gibi bişeyler dedi herhalde. Yani Catalina, "sadece iş"le sevmeyi kastettiğini söyledi. Ve arkadaşlar, GTA 3'te CatalinaClaude için The Exchange görevinde ne dese iyidir? Sadece iş.... Vay bee. Büyük emekçi gerçekten. Gözlerim yaşardı. Bu kadın emeğe ve emekçiye çok büyük değer veriyor.


10. Salvatore (cor)Leone (ve ayrıca gerçek kimliği)


[Resim: 0a684e1fa0ac940143662fe5da07e0b1.jpg]

Bu abimiz birçok GTA oyununda sürekli karşımıza çıkmış bir abi. Salvatore Leone. Bu karakterin görünüşü ünlü film The Godfather'daki Don Vito Corleone'den esinlenmiştir. Hatta bir görüşe göre Leone ailesi bütünüyle Corleone ailesinden esinlenmiştir, hatta Leone de Corleone'den alınmış olabilir. Bu karakterin gerçek kimliğinin John "The Teflon Don" Gotti olduğu söylenebilir. Bu şahıs gangster ve mafya babasıdır.

11. Ryder Hakkında Dört Bilgi

[Resim: maxresdefault.jpg]

Ryder, bir keresinde kendisinden cüce olarak bahsetmiş Carl ve Cesar'dan daha uzundur. Ryder'ın görünüşü ünlü rapçi Eazy-E'ye benziyor. Oyunun Beta sürümünde aslında ilk Ryder ölecekti ve T-Bone Mendez'i kovalayacaktık fakat oyunun kesin sürümünde bu tam tersi yapıldı. Son olarak Los Sepulcros görevinde çetemizden birini öldürdüğümüzde SweetCJ, Ryder'ın ıslak sopasına mı vurdun? diyebilir.

12. Og Loc'un Gerçek Kimliği ve Ek İki Bilgi Daha

[Resim: maxresdefault.jpg]

Og Loc'un gerçek kimliği Ja Rule'dur. Bu karakter, Ja Rule ile dalga geçme, alay etme amaçlı oluşturulmuş aşırı bir parodi halidir. Nitekim ikisinin de adı Jeffrey. Ayrıca OG da rap sözlerini falan çaldırıyordu bize bildiğiniz gibi. Nitekim Ja Rule da DMX'in sözlerini falan çalmakla suçlanmıştır. Yani bu karakterin çatlak olma sebebi aslında Ja Rule ile dalga geçilmesidir. Ki tiplerine bakarsanız gerçekten oldukça benziyorlar. Diğer bir bilgi ise, bu karakterin oyunun Beta sürümünde adı MC Strap'tı. Değiştirdikleri gerçekten iyi olmuş. Son olarak oyunda biliyorsunuz farklı sevgililerimiz olabiliyor. Bunlardan biri de Katie Zhan'dır. Bu da oyunda sevgili olabileceğimiz kızlardandır. Belki olmuşsunuzdur. Görünüşü şöyle, San Fierro'da yeşilliklerde yoga yapan kız var ya, illaki bilen bilir yani. İşte bu sevgilimiz Og Loc'u sevmez. Hatta onunla sevgili olursanız, Og Loc? Og Joke daha fazla benziyor diyerek onunla dalga geçtiğini bile duyabilirsiniz. Yani bildiğiniz RockstarLoc'u sevmiyor olmalı. Ya da kim bilir, belki de yapımcılar DMX hayranı falandır [Resim: blobgrin-png.134624]
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Gta: San Andreas Karakterlerinin seslendirme sanatçıları ve yaşları mroz85 0 212 06-11-2022, 12:01:35
Son Mesaj: mroz85
  Gta: San Andreas Samara gizeminin ilginç ortaya çıkış hikayesi.. mroz85 0 115 06-11-2022, 11:58:30
Son Mesaj: mroz85
  Gta San Andreas | "Ghost Cars" mroz85 0 105 06-11-2022, 11:56:07
Son Mesaj: mroz85
  Gta: San Andreas'a Bigfoot (koca ayak) göndermesi.. mroz85 0 107 06-11-2022, 11:53:50
Son Mesaj: mroz85
  Gta: San Andreas'tan sonradan kaldırılan 5 özellik mroz85 0 103 06-11-2022, 11:45:56
Son Mesaj: mroz85
  Gta: San Andreas'ta bir seri katil: Mr. Trenchcoat - Gerçekten seri katil mi? mroz85 0 102 06-11-2022, 11:43:01
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: