mroz85
GTA San Andreas - Enchanced Edition (Unofficial)
0
67
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
Merhabalar!
Bir konuma daha hoş geldiniz. Bu konumda benim GTA San Andreas - Enchanced Edition adını verdiğim sürümü tanıtacağım. Bu tabii oyunun normal sürümü birçok moddan yardım alınıyor, ve yine belirtmek isterim ki modların sahibi ben değilim. Bu isim ben veya birçok kişinin "modlu oyunun" "orijinal oyunun güncellemelerinden" hem bugfix vesaire hemde özellik olarak daha iyi olmasına karşın verdiğimiz isim.

Öncelikle GTA San Andreas'ın sürümlerini inceyelim:

Oyunun ilk sürümü 1.0 etiketi ile piyasaya sürüldü. Oyunda cinsellik içeren +18 görüntüler / animasyonlar 1.0 yayınlanmadan önce değiştirilip kapatılsa da Hot Coffe tarzı bir mod sayesinde açılabiliyordu, Rockstar daha sonra 1.1'i yayınladı.

Oyunun ikinci sürümü v1.1 olarak geçer. Bir kaç bugu çözüyor ve Hot Coffe modunu geçersiz kılıyor. Fakat hala tamamen silinmiyor diye biliyorum.

Daha sonra oyunun v2 sürümü çıkıyor. Hot Coffe ile birlikte birçok modu bozuyor. Vaad ettiği tek şey sanırım 1080p çözünürlük.

Steam'e özel sürümü ise v3 sürümü. Bu v3'ün v2'den artısı daha doğrusu eksisi radyo şarkılarından bazıları lisanslar gittiği için silinmiş.

Herneyse bu sürümler konusunda fazla aklımda bir şey kalmadığı için fazla bir şey anlatmayacağım zaten asıl konumuz oda değil.
Yukarıda ki sürümlere bakarak en iyi sürüm oyunun orijinal sürümü olan 1.0 diyebiliriz. Kaygınız 1080p çözünürlük ise o modlar ile hallediliyor. Diğer buglarda aynı şekilde.

Daha fazla zaman kaybetmeden Steam sürümünü düşürme ve modlara geçelim..

Steam Sürümünü V1.0 Yapmak
San Andreas Downgrader

Yukarıdaki linkteki programı inceleyebilir indirebilirsiniz. İndirmek için en aşağıdan ilk linke basın. Boyutu büyük olan çalışmama ihtimaline karşı konulmuş.
Programı açtıktan sonra önce dosyaları indirmesini bekleyin. Daha sonra gta san andreas'ın kurulu olduğu yeri seçin. Seçtikten sonra önce Tools kısmına gelip oyunun dilini ingilizce yapın, daha sonra fix ile başlayan butonlara basın. Daha sonra Essentials Modifications'dan her şeyi seçin. Sadece San Andreas Multiplayer ve Multi Theft Auto'yu seçmemenizi öneririm, eğer istemiyorsanız tabii.

Daha sonra Downgrade diyin. Backup sorusuna hayır diyebilirsiniz fakat yinede kendiniz manuel yedek alın. Sonra ilk önce oyun 1.0 sürümüne düşürülecek daha sonra da modlar kurulacak. Modlar kurulur iken config ayarları ile alakalı bir şey sorar ise hayır deyip daha sonra ok deyin. Eğer blur ile alakalı bir şey gelir ise, hayır demenizi tavsiye ederim, araba ile hızlı giderken blur efekti ekliyor eğer hayır derseniz, bence güzel duruyor bir kere alıştıktan sonra kapatınca hızlı giderken hızlı gitme hissini alamamaya başladım [Resim: blobgrin-png.134624]

Diğer Modlar
Buradaki modlar yukarıdaki downgrader ile otomatik kurulamıyor maalesef. Bunları sizin kurmanız lazım fakat kurulumları zaten kolay.

1. CLEO - CLEO Library

Otomatik kurulumu olduğu için pek anlatacak bir şey yok [Resim: blobgrin-png.134624]

2. rundll32fix, noDEP ve crashSaver

Bu üç ASI scripti (C++) oyununuzu bazı crashlardan koruyor. Modlar ile çok uğraşıyor iseniz oyununuzda crash problemi çıkabilir. Her şeyi düzgün yapsanız bile mod yapımcıları bir hata yaptı ise crash kaçınılmaz olabilir. C++ daha zor olduğu için genelde .asi scriptlerinde hata olma ihtimali daha zor olur fakat CLEO tarzı kütüphaneler işi kolaylaştırdığı için önüne gelen herkes yazabilir ve crash verme olasılığı vardır. Ayrıca modloader'ında crash vermesi muhtemeldir.

Bunları indirmek için mixmods sitesini öneririm. Ispanyolca bir site fakat siteye girdikten sonra Google çeviri aracından ingilizce yapabilirsiniz, bu araç sitenin kendisinde var sizde olmasına gerek yok, içine gömülü yani. Merak etmeyin ingilizce - türkçe çevirisi gibi değil neredeyse her şey doğru çeviriliyor [Resim: blobgrin-png.134624]

Site: | MixMods | Mods para GTA SA e outros

3. GTA V Hud

Bu en sevdiğim scriptlerdendir. Tek bir script olarak çalışıyor ve tek bir klasörü var. Kurduktan sonra çalışır crash verir diğer modlarla çakışır gibi endişelerim vardı fakat .ZIP dosyasından modu çıkarıp scripts klasörüne atıp oyuna girdim ve her şey sapa sağlam tam istediğim gibi çalışıyordu. İlk defa bu kadar büyük bir modu bu kadar sıkıntısız kurdum galiba [Resim: blobgrin-png.134624]

Modun görüntüleri:

[Resim: galeri_MTYzN_315.png]

Gördüğünüz gibi can ve zırh (çelik yelek) barımız radarın altına alınıyor, radarın yanında herhangi bir düz çizgili limit yok çok daha güzel görünüyor bence bu şekilde fakat isterseniz çizgili de yapabiliyorsunuz. Radar GTA 5'de ki gibi gri yolları göstermiyor renkli gösteriyor, hatta yukarıda çakışır mı diye korktuğumu söylemiştim ya eğer map'i değiştiren bir mod vesaire yükler iseniz o da çalışıyor. Yapımcısı cidden uğraşmış. Sadece radarı değil polis yıldızlarını, silah değiştirme ekranını, radyo değiştirme ekranını, süre limitleri, fontlar gibi birçok şey değişip daha modernize güzel bir hal alıyor.

Bu ikinci görüntüden sonraki görüntüleri şu an kendim oyuna girip çekmeye müsait olmadığımdan dolayı modun kendi resimlerden koyacağım, kusura bakmayın [Resim: sad-png.135544]

[Resim: galeri_MTYzN_316.png]


Bu resimde birçok mod sayesinde (Open Limit Adjuster, Load Whole Map to RAM, LargeAddress, Stream Memory Fix) neredeyse tüm San Andreas haritasını yukarıdan görüntülüyorum, üstelik Lod Lights ve Project 2DFX sayesinde şehre yukarıdan bakınca GTA 5'de ki gibi ışıklar çok güzel gözüküyor. MixSets adlı mod sayesinde de uçağın yükseklik limitini kaldırıp, Visual Car Spawner modu ile bir Hydra alıp tüm mapi keyiflice gezebilirsiniz..

Açıkcası GTA 5'de bizi verilen haritada San Fierro ve Las Venturas olmaması benim için büyük bir dezavantajdı. Fakat şu sıralar hem nostalji yapmak için hemde bir modlara bakmak için oyunu Steam üzerinden tekrar tekrar yükleyip (modlar sağolsun bozup durdum fakat en son güzel bir şey yaptım, zaten 2GB falan GTA 5 gibi 85GB indirmiyorsunuz [Resim: blobgrin-png.134624]) San Andreas'ın tamamını bir gezdim, bir hilesiz hurdasız, türkçe yamasız, ingilizceyi anlayarak, ara sahneleri atlamadan oyunu tekrar bitirdim.. Gerçekten oyun o hikayesi ve özelliklerini size hissettiriyor. Tabii GTA 4 ve 5'in yeri de bende ayrıdır. Özellikle GTA 4'ün hikayesi dramatik ve çok güzel tasarlanmıştır. Fizikleri de GTA 5'den daha iyi deniyor zaten. [Resim: blobgrin-png.134624]

Bu arada modda GTA 4 ve 5'de ki gibi navigasyon sistemi falanda var daha birçok özelliği var. Tam anlamıyla muhteşem yani. İlk kez bu kadar güzel olupta bu kadar sıkıntısız olan bir mod görüyorum galiba.

Buradan sonra bir kaç resimi de modun kendi resimlerinden koyacağım:

[Resim: galeri_MTYzN_317.png]

Bu modun eski sürümü bu arada bu silah paneli çok daha güzelleşmiş vesaire.

[Resim: galeri_MTYzN_318.png]

 Modun Linki:
GTA5 HUD by DK22Pac

Bunun dışında en başta dediğim gibi 1080p çözünürlük ve daha fazla çözünürlük ayarı ekleyen bir mod daha vardı büyük ihtimal Widescreen Fix adlı mod onu içeriyor fakat olmaz ise 1920x1080 resolution mod diye aratır iseniz bulabilirsiniz.

Her şeyi yazıya dökemeyeceğim için ingilizceniz iyi ise veya alt yazılara güveniyor iseniz bir kaç tane de video ve rehber bırakmak isterim, bunlar kaynak niteliğindedir ve bende zaten bu videolar ve rehberler sayesinde böyle bir oyuna sahip oldum, bu konu zaten daha çok kurulum değilde tanıtım tarzı fakat yine de ilginizi çekip size yeni bir şeyler katabildiysem ne mutlu bana [Resim: blobgrin-png.134624]
Steam Community :: Guide :: Grand Theft Auto: San Andreas - Enhanced Edition
Bunu ilk beğenen sen ol.Foruma Git: