STRAKE
GTA 5 Araba Satma
0
78
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):2 Ziyaretçi
Şuan Online!
Şuan Online!
STRAKE
Yönetici
GTA 5 Araba Satma

Selam değerli forum üyeleri ve ziyaretçileri! Bu konumda GTA 5’te araba satmayı anlatacağım.

GTA 5’te paraya ihtiyacınız varsa çaldığınız araçları satarak neredeyse hiçbir şey yapmadan kolayca birkaç bin dolar kazanabilirsiniz. Aynı şekilde garajınız dolduysa ve artık sürmediğiniz araçlardan kurtulmak istiyorsanız onları da satabilirsiniz.

Öncelikle GTA 5’in sadece çok oyunculu modunda araç satabileceğinizi belirtmek isterim. Bu yüzden oyunu açarken Story Mode (Hikaye Modu) seçeneğinin yanındaki Online (Çok Oyunculu) seçeneğine tıklayın. (GTA Online’a girebilmek için hikaye modundaki ilk görevi tamamlamanız gerekiyor) Eğer zaten oyununuz hikaye modunda açıksa duraklatma menüsünden Online sekmesine gelin, Play GTA Online butonuna tıklayın ve ardından Go butonuna basıp GTA Online’a geçebilirsiniz. Henüz GTA Online karakterinizi oluşturmadıysanız sizi karakterinizi oluşturmanız için karşılayan bir ekran olacak. Burada anne-babanız, saç renginiz, kıyafetleriniz gibi ayarlamaları yaparak karakterinizi oluşturabilirsiniz.

GTA Online’a girdikten sonra satabilmek için bir araba bulun. Spor araçlar 9000 dolardan fazla değere sahip olabilirken bazı araçların değeri 1000-3000 dolar olabilir. Bu yüzden satacağınız arabayı dikkatli seçin çünkü tekrar araba satabilmek için 48 dakika yani oyunda 1 gün beklemeniz gerekecek. (48 dakika limiti sadece çalınan araçlarda geçerli. Kendi aracınızı beklemeden satabilirsiniz)

Eğer kendi aracınızı satmak istiyorsanız bu aracın değeri 50.000 dolardan daha düşük olmalı. Maalesef 50.000 dolardan daha değerli araçları satmak mümkün değil. Ancak garajınız dolduğunda yeni bir araç alırsanız istemediğiniz herhangi bir aracın yerine onu koyabilirsiniz.

Satmak istediğiniz araca karar verdikten sonra haritada sprey ile gösterilen herhangi bir Los Santos Customs’a aracınızla gidin. Ayrıca burada istediğiniz aracı tamir veya modifiye edebilirsiniz.

Los Santos Customs’ın garaj kapısından içeri girin. Peşinizde polis varken garaj kapısının açılmayacağını unutmayın. Peşinizde polis varsa Lester’ı arayarak ondan size bu konuda yardım etmesini isteyebilirsiniz veya tabana kuvvet diyerek gazı kökleyip polislerden kaçmaya çalışabilirsiniz. Peşinizde polis yokken gittiğinizde içeri girebileceksiniz ve bir menü açılacak. Yön tuşlarıyla hareket edebileceğiniz bu menüden arabanın fiyatını öğrenmek için Sell (Sat) butonuna tıklayın. Aracınızın değeri menünün sağ tarafında görüntülenecektir. Aracınızı satmaya karar verirseniz Sell Vehicle (Aracı Sat) butonuna tıklayın. Yan tarafta yazan aracın değeri nakit olarak bakiyenize eklenecek ve garajdan otomatik olarak çıkacaksınız.

Umarım GTA 5’te araba satmayı anlattığım konum sizler için yararlı olmuştur.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Foruma Git: