baznx
En İyi RPG Oyunları
1
91
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
baznx
Aktif Üye
 • Konular7
 • Mesajlar7
 • Rep puanı 1
En İyi RPG Oyunlar
Öncelikle herkese merhaba, bugünkü konumda en iyi rol yapma oyunları adlı konuyu ele aldım. Ayrıca konu içeriği kendi fikrim olup, sıralamalar kişiden kişiye göre değişebilir.
İyi okumalar! :şapka:​

RPG Oyun Nedir?​
RPG açılımı ile Role Playing Game, adından da anlaşılacağı üzere rol yapma üzerine kurulu bir oyun türüdür. Birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanan RPG, birçok türe sahiptir. Bunlardan biri vereceğim listede de bulunan ARPG yani Aksiyonlu RPG’dir.

En İyi RPG Oyunlar
> World of Warcraft
> Skyrim
> The Witcher 3: Wild Hunt
> Path of Exile
> Neverwinter

World of Warcraft​
World of Warcraft, 2004 yılında Blizzard Entertainment tarafından yapılmış olan bir Aksiyonlu Rol Yapma Oyunudur. Aynı zamanda Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu kategorisine de girebilen World of Warcraft, ücretli bir oyun olup, aldığı ödüller ile de bizleri memnun bırakacağını göstermektedir. Aldığı ödüllerden bazılarını sıralamak gerekirse, VGX En İyi RPG Ödülü, VGX En İyi PC Oyunu Ödülü olarak devam ettirebiliriz. Çevrimiçi oynanabilen World of Warcraft, iyi bir internet bağlantısı gerektirmektedir. Birazda oyun içeriğinden bahsetmek gerekirse World of Warcraft, belirli karakterlere sahip olup seçeceğimiz karakter, sınıf ve ırk ile çevrimiçi savaşlar yapabileceğimiz bir oyun. Ayrıca sahip olduğumuz karakterleri çok oyunculu olacak şekilde düzenlenen turnuvalar sayesinde geliştirebilmekteyiz.

Skyrim​
Günümüzde büyük bir ölçüde yaygınlaşan Skyrim, ben de dahil birçok oyuncunun zevkle oynadığı bir oyun olmayı başarmıştır. 2011 yılında Bethesda Softworks tarafından piyasaya sürülmüş olan Skyrim, Aksiyonlu Rol Yapma Oyunudur. Tıpkı bir önceki oyunumuz olan World of Warcraft gibi birçok ödül almıştır. Ödüllerinden bir kaçını sıralamamız gerekirse, VGX En İyi RPG Ödülü, VGX Yılın Stüdyosu Ödülü olarak sıralayabiliriz. Diğer Rol Yapma Oyunları gibi sınıf, ırk seçebildiğimiz Skyrim’de yeteneklerimiz de dâhil olmak üzere sahip olduğumuz birçok şeyi geliştirebilmekteyiz.

Neverwinter​
Neverwinter, 2013 yılında Cyriptic Studios tarafından geliştirilmiş olan bir Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunudur. Neverwinter, ücretsiz olup devasa diyebileceğiz bir kitleye sahiptir. Oyunun boyutu kiminin gözünü korkutsa da birçok bu tür oyun arasında ortalama bir boyuta sahiptir. Birçok destansı hikâyeye sahip olan Neverwinter, oyuncusunu adeta kendisine bağlıyor. Oyun içerisinden bir kaç püf noktası vermemiz gerekirse ırkımızı seçerken çok dikkatli olmamız gerekmekte. Çünkü seçtiğimiz karakter, ırkı bir daha değiştirme şansımız bulunmamakta. Bir başka püf noktamız ise eğer ki oyunu oynarken PVE olarak oynarsak bize en yararı dokunacak karakter, sınıfa Control Wizard dememiz en doğrusu olur.

Path of Exile​
Path of Exile, 2013 yılında Grinding Gear Games tarafından geliştirilmiş olan bir Aksiyonlu Rol Yapma Oyunudur. Ücretsiz, çevrimiçi bir oyun olup grafikleri ve içeriği ile birçok oyuncu tarafından beğenilen bir oyun olmuştur. Uzun sürede geliştirilmiş olan Path of Exile hala geliştirilmektedir. Birçok oyuncu tarafından en çok beğenilen yönü, oyunun F2P olmasına rağmen geliştiricilere destek amaçlı bağış yahut oyunda ek özellik, eşya alabilmemiz. Sınıfımızı seçerken altı adet seçenek sunan Path of Exile aynı zamanda yetenek sistemi ile ön planda tutulmakta.

The Witcher 3: Wild Hunt​
The Witcher, 2007 yılında CD Projekt tarafından yapılmış olan bir Rol Yapma Oyunudur. Andrzej Sapkowski adlı yazarın Witcher adlı romanına dayanarak yapılmış olan bu oyun 3 seriden oluşmaktadır. The Witcher 3: Wild Hunt serisine gelecek olursak 2015 yılında çıkmış olup birçok oyuncu tarafından beğenilen bir seri olmuştur. Grafikleri ilk serisine ve 2. serisine (The Witcher 2: Assassins of Kings) göre büyük oranla yenilenmiş ve daha iyi bir hal almıştır. Ve oyunu oynayan oyuncular oyunu 3. şahıs kişi şeklinde oynamaktadırlar. Biraz da oyunun hikâyesi ve içinden bahsedecek olursak başkahramanımız olan Geralt, güçleri ele geçirmeye ve Wild Hunt’tan kaçmaya çalışan kayıp kızını aramakta. Oyunda diğer karakterler ile iletişime, etkileşime geçerek ana hikâye yahut yan hikâye (maceraları) tamamlarız. Bahsettiğimiz maceralar bir nevi görevlerdir. Aynı zamanda silah ile kuşanmış yahut sihir yeteneklerine sahip birçok düşmana karşı savaşmaktayız.

Bir konumun daha sonuna gelmiş olup, okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
celedun9
Üye
 • Konular0
 • Mesajlar1
 • Rep puanı 0
Güzel paylaşım Smile
Bunu ilk beğenen sen ol.


Foruma Git: