• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular159
  • Mesajlar160
  • Rep puanı 0
[Resim: galeri_MTYzN_69.jpg]

CS:GO PİNG DÜŞÜRME


Her online oyunda oyuncuların başına musallat olan ping değeri oyuncuların oyundan soğumasına neden oluyor. Konumuzda CS:GO oyunu için ping düşürme tavsiyelerinde bulunacağız.

Ülkemizin internet altyapısı çok iyi olmadığı için internet hızımız yavaş olabiliyor. Bunun neticesinde ping değerlerimizi yüksek görebiliyoruz. Ping değerini düşürmek için en basit yöntem sunucuların kalitesi ölçmek olacaktır. Sizlere ne kadar yakın bir sunucuya kurulmuş olan server bulursanız pinginiz de o kadar iyi olacaktır. Sunucu seçimi ping düşürmek için önemli olan bir yöntemdir. Oyun içi ayarlardan "Kabul edilebilir en yüksek eşleştirme pingi" seçeneğine makul bir değer yazmanız eleşme oyunlarında sizlere en iyi serveri tercih etmenize yardımcı olacaktır.

Pinginizin yüksek olması her zaman sunucudan meydana gelen bir durum değildir. Kişisel internet bağlantınızı da kontrol etmeniz gereklidir. Bilgisayarınızın arka planda çalışan uygulamalarının internet bağlantınızı kötü etkilememesi gerekiyor. Arka planda çalışan güncelleme, web tarayıcıları, skype, torrent gibi uygulamalar internetinizi aşırı derecede kullanacağı için bu uygulamaları kapatmanızı öneriyorum. İmkanınız var ise LAN kablosu ile internete bağlanmalısınız. VPN gibi uygulamaları oyuna başladığınızda kapatmayı unutmayın.

CS:GO PİNG ÖĞRENME

CS:GO oynarken anlık olarak ping değerinizi görmeniz sizlere daha iyi bir oyun deneyimi sağlayacaktır. Ping değeriniz oyun içi gecikmenizin zamansal halinin bir değeridir. Bu değer ne kadar düşük olursa diğer oyuncular ile takılmadan oyun oynarsınız. İdeal ping değeriniz 60 düzeylerinde dolaşması gerekiyor. Lakin oyun içinde 150 üstü olması oyun içinde takılmalara yol açabilir. Gelelim oyun içinde ping değerimizi görmek için konsola yazmamız gereken koda. Değerleri görmek için konsola "+graph" yazmanız gerekiyor. Değerleri kapatmak için ise "-graph" yazmanız yeterli olacaktır. Bu bölümde sizlere sadace ping değeri değil fps, loss, choke değerlerini de görebiliyorsunuz. Loss ve choke değeriniz yüksek olduğunda oyun içinde takılmalar meydana gelebilir bunun için aşağıda spoiler içerisinde vereceğim kodları her oyun başladığında girmenizi öneriyorum. Her oyun başladığında bu kodları yazmak sıkıcı gelebilir bu yüzden autoexec dosyası oluşturabiliyorsanız bu dosya içerisine bu kodları yazarak otomatik bir şekilde yapılması sağlanır.

[Resim: galeri_MTYzN_152.png]

Alıntı:
cl_interp 0
cl_interp_ratio 1
rate 128000
cl_updaterate 128
cl_cmdrate 128
Konumuza burada son vermiş bulunuyoruz, daha iyi bir oyun deneyemi sunmanız dileğiyle hoşça kalın.​

Bunu ilk beğenen sen ol.


Foruma Git: