mroz85
Carl Johnson Hakkında Pek Bilinmeyen 6 Bilgi
0
62
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mroz85
İçerik Üreticisi
  • Konular160
  • Mesajlar161
  • Rep puanı 0
1. Ölmüş olabilir


[Resim: galeri_MTYzN_22.webp]


Üstteki görsel bir duvar yazısı olup GTA 4'te geçmekte. Yazıya dikkatlice bakarsanız, yazıda, BLOOD yazısının sağ üstünde CARL yazıyor. Burda Carl Johnson'a yapılan gönderme kendisinin ölüp ölmediği sorusunu akıllara getirmişti. Ve Rockstar buna, burda yeni bir dönemin, GTA 4 döneminin başladığını, yani bunu belirtmek istediklerini söylemişlerdi.


2. Bir GTA baş kahramanıyla tanışan ilk GTA baş kahramanı[Resim: galeri_MTYzN_23.webp]


Bildiğiniz üzere CJ bir görevde GTA 3 baş kahramanı Claude ile karşılaşmıştı. Bu da onu bir GTA baş kahramanıyla karşılaşan ilk GTA baş kahramanı yapmıştır. Hatta ek bir bilgi daha, GTA 3 çıktığında baş kahraman nerdeyse hiç konuşmadığı için(ki seslendirmeni de yoktu zaten) adı falan bilinmiyordu ta ki Gta: San Andreas çıkana kadar. Bu oyunda kendisine Claude denince, GTA 3 baş kahramanının ismi anlaşıldı. Gerçi Rockstar yıllar boyunca bildiğim kadarıyla Claude karakterinin GTA 3 baş kahramanı olduğunu onaylamadı ama sonra dolaylı yolla anladık. Meraklısına zaten bundan bir yazımda bahsetmiştim.


3. En fazla değişebilen GTA karakter[Resim: galeri_MTYzN_143.jpg]


Sizce yukarıdaki CJ ile oyunun başındaki CJ arasında bir fark var mı? Elbette yüzde yüz var. Yani çok şaşırtıcı. Yani bu oyunu oynarken insan, nerden nereye diyor harbiden. Yani harbiden nerden nereye arkadaş. CJ, saç değişikliği, kas, şişmanlık, giysiler, dövmeler, saç renkleri falanla GTA serisinin en fazla değişebilen karakteridir. Bence muhtemelen GTA 6 çıkınca tahtı alınacak ama şu an için öyle.


4. İstatistiklerin önemi[Resim: galeri_MTYzN_144.jpg]


Oyunda TAB tuşuna basınca belli başlı istatistikler görülüyor ki herhalde birçoğunuz bunları arttırmaya dikkat etmemişsinizdir fakat bu istatistiklerin artışı oyunda karakterimizin söylem ve hareketlerine etkide bulunuyor. Tabi ince farklılıklar var fakat yine de var yani. Mesela diyelim ki karakteriniz kilolu. Yedirdiniz yedirdiniz yedirdiniz ve kilo aldı. Ne olacak şimdi? Daha yavaş olacak, hatta bazı görevlerden geçemeyecektir. Ayrıca karakterimiz bazen şaka yapıyor, bilenler vardır. Hani bazen kendi kendine konuşur ya, o sırada şakalar yapar. Eğer siz onu kilolu yaparsanız bu şakaları yemek üzerine, kilo üzerine olacaktır.

5. Döneminin en iyi kalpli GTA baş kahramanı[Resim: galeri_MTYzN_313.png]


Bundan bir önceki yazımda bahsetmiştim. Çıktığında insanlar onu çok iyi kalpli buldular, görevlerde CJ arkadaşlarının istekleri dışında masumları öldürmezken biz karakteri kontrol ederken araba çalmamız, masumları öldürmemiz vs. çelişkili dediler bu oyun çıktığında insanlar. Yani o kadar benimsendi ve iyi kalpli bulundu. Belki bugün hâlâ öyledir fakat şurası kesin ki döneminin en iyi kalpli GTA baş kahramanıydı. Ryder ihanet etti, hâlâ onu öldürdüğüne üzüldü. Big Smoke bildiğin çeteyi mahvetti, hâlâ o ölünce ne büyük kayıp dedi. Yani hep bi duygusallık var bu karakterde. CJ aslında bir ölüm makinesidir kuşkusuz ama, psikopatın iyi kalplisidir yani. Yani arkadaşların istiyor diye onlarca görev boyunca onlarca insanı öldürmek nedir be manyak adam.

6. Grove çetesinin ikinci adamı[Resim: galeri_MTYzN_145.jpg]


Evet belki birçoğu Big Smoke, Ryder falan sanıyordur ama CJ, çete lideri Sweet'ten sonra çetenin ikinci adamı, yani liderin yardımcısıdır. Ayrıca da tabi erkek kardeşidir.
Bunu ilk beğenen sen ol.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Gta: San Andreas Hakkında Birbirinden İlginç 9 Bilgi mroz85 0 58 06-11-2022, 11:40:38
Son Mesaj: mroz85

Foruma Git: